Серија догађаја: 8 радионица + конференција + панел дискусије

BELGRADE.SCAPES:LAB
Трајање: 4-8. април 2014.

Рок за пријаву: 20. март 2014.

У оквиру сарадње удружења IDNet-а из Новог Сада и Универзитета у Београду – Архитектонског факултета у Културном центру Београда ће од 04. до 08. априла 2014. године бити одржан први BELGRADE.SCAPES:LAB, под називом “BIG PROJECTS“.

Презентација овог догађаја биће организована у уторак, 11.03.2014. године у 19 часова у амфитеатру Факултета.

BELGRADE.SCAPES:LAB / BIG PROJECTS формиран је као колаборативна платформа истраживања, намењена анализи и адресирању актуелности и позиција у београдским Великим плановима и трансформацијама. Програм тежи да разложи велике изазове кроз радионице, компаративну анализу, гостујућа предавања и читање са релевантном аргументацијом, без изложби ради изложби и окупљања ради окупљања.

Дефинисаћемо, анализирати, ангажовати и интерпретирати.

Пријављивање

Више о целој иницијативи на: belgradescapeslab.blogspot.com
Пријаве на: ЛИНК (број места је ограничен + рок за пријаву: 20.03.2014.)

Програм

Представљање иновативних методологија и радионица под менторством релевантних експерата из Београда, Базела, Цириха и Париза умрежиће академске раднике, ауторе, независне истраживаче, студенте и младе колеге у областима архитектуре и урбаног планирања кроз неколико акција у 4 дана и то:

8 радионица:

1. Арена договора: Стварање друштвеног консензуса / Марија Маруна
  2. Несвесни Београд – Град-Архив великих идеја / Весна Јовановић и Ива Чукић
  3. Одбијено пространство / Милица Лековић, Марко Мацура и Харис Пиплас + Снежана Тимотијевић
  4. Београдски HighLine / Ана Никезић, Драган Марковић и Наташа Јанковић
  5. Београдска гозба / Nicolas Ziesel, Даша Спасојевић и Предраг Милић
  6. Између Размера / Драган Маринчић и Горан Говедарица
  7. Изгубљени у вибрацији / Владимир Радиновић
  8. S XL / Радионица кандидована од стране SCAPES:LAB студената / конкурс и даље траје

Конференција:

Конференција о Великим пројектима и трансформацијама:

• Alessandra Cianchetta / AWP.fr / Париз
  • Марија Маруна / arh.bg.ac.rs / Београд
  • Ана Никезић / arh.bg.ac.rs / Београд
  • Haris Piplas / Urban-Think Tank / ETH Цирих
  • Весна Јовановић / ETH Студио Базел
  • Nicolas Ziesel / koz.fr / Париз

Дискусије:

Панел дискусије са представљањем резултата радионица и добијених увида.
У програм панела биће укључени и други експерти и сарадници ради објективнијег читања и интердисциплинарне артикулације резултата сваке појединачне радионице. Добијени материјал биће приређен у форми публикације и веб портала за даљи раст.