Nagrade nastavnika i studenata Arhitektonskog fakulteta na XXII Međunarodnom salonu urbanizma u Nišu

Otvaranje XXII Međunarodnog salona urbanizma u Nišu

Nagrade i priznanja

U okviru godišnje manifestacije XXII Međunarodnog salona urbanizma, koja je otvorena 8. novembra 2013. godine u galeriji „Srbija“ u Nišu, ostvareno je uspešno učešće nastavnika i studenata Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta.

Salon urbanizma je tradicionalna godišnja manifestacija Udruženja urbanista Srbije koja predstavlja smotru najznačajnijih, aktuelnih ostvarenja u oblasti prostornog i urbanističkog planiranja, urbanističkog projektovanja i realizacija. Na Salonu urbanizma dodeljuju se nagrade za najbolje radove u okviru 11 različitih kategorija:
1. Prostorni planovi; 2. Generalni urbanistički planovi; 3. Planovi generalne regulacije; 4. Planovi detaljne regulacije; 5. Urbanistički projekti i realizacije; 6. Konkursi; 7. Istraživanja i studije iz oblasti prostornog i urbanističkog planiranja; 8. Zaštita životne sredine kroz studije i planove; 9. Primena informatičke tehnologije; 10. Publikacije i 11. Studentski radovi.

XXII salon_2013

Nastavnici i studenti Arhitektonskog fakulteta su ostvarili uspeh u okviru sledećih kategorija:

Posebno priznanje

Posebno priznanje žirija i saveta XXII Međunarodnog salona urbanizma u Nišu dobila je dr Tatjana Mrđenović, asistent Univerziteta u Beeogradu – Arhitektonskog fakulteta.

Kategorija 5: Urbanistički projekti i realizacije
Prva nagrada

Urbanistički projekat grada budućnosti, Peking, Kina
Hetzel design inc, Kalifornija, SAD