Docentkinja dr Snežana Vesnić u žiriju EUMies Awards 2023 u kategoriji Young Talent

Young Talent Award 2023 Snezana Vesnic

Sa zadovoljstvom prenosimo vest da se u žiriju za dodelu ovogodišnje Nagrade Evropske unije za savremenu arhitekturu – Nagrade Mies van der Rohe u kategoriji Young Talent nalazi docentkinja Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu dr Snežana Vesnić, koordinator za nacionalne nominacije za Nagradu Mies van der Rohe u Udruženju arhitekata Srbije.
The Young Talent Architecture Award (YTAA) predstavlja nagradu koja se dodeljuje za diplomske projekte iz oblasti arhitekture, urbanog planiranja i pejzažne arhitekture. Cilj dodele ove nagrade jeste afirmacija talentovanih studenata arhitekture u čijim se projektima prepoznaju principi izvrsnosti, autentičnosti, inovativnosti i održivosti.
Dodelu Nagrade Young Talent, kao i Nagrade Mies van der Rohe, organizuje Fondacija Mies van der Rohe uz podršku programa Evropske komisije Kreativna Evropa. Pored dr Snežane Vesnić, žiri za dodelu Nagrade Young Talent za 2023. godinu čine i N’Goné Fall, Manuel Henriques, Jennifer Mack i Simone Sfriso.

Više informacija o Nagradi Young Talent možete pronaći na: https://eumiesawards.com/young_talent/about-the-awards/