Tesla

Raspisan je konkurs za prijavljivanje akademskih radova i drugih stvaralačkih dostignuća studenata radi njihovog kvalifikovanja za učešće na Teslinim danima energetike. To je učinjeno u skladu sa Sporazumom koji je pre dve godine godine Fondacija „Nikola Tesla“ iz Beograda potpisala sa Poslovnim udruženjem „Elektromašinogradnja“ iz Beograda, Elektrotehničkim i Mašinskim fakultetom u Beogradu i Fakultetom inženjerskih nauka u Kragujevcu, a koji reguliše principe organizovanja i finansiranja naučno-stručne manifestacije studenata Republike Srbije, koja se sada po jedanaseti put, u novom formatu, održava pod nazivom Teslini dani energetike. Cilj te manifestacije je da podstiče razvoj kvalitetnih stručnjaka za potrebe energetike i elektromašinogradnje i da se promoviše lik i delo Nikole Tesle.

Elektromašinogradnja je finansijski pokrovitelj Teslinih dana energetike, tj. Tesline nagrade za stvaralaštvo mladih i ostalih studentskih nagrada, kao i koktela za učesnike događaja.

Ove godine će glavni nosilac organizacije biti IMP-Automatika d.o.o., Institut „Mihajlo Pupin“ u Beogradu.

Konkurs PDF