„BASF Start-up Science“ – poziv za finansiranje mladih naučnika i inovatora iz regiona

BASFw_wh100tr_4c

Veliko nam je zadovoljstvo što možemo da Vas obavestimo da je najveća nemačka hemijska kompanija BASF donela odluku da ove godine podrži mlade naučnike i inovatore iz Srbije i regiona u njihovom daljem naučnom radu. Konkurs ima za cilj da podrži naučne radove, doktorske disertacije i studentske ideje koje se bave problemima održivog razvoja, sa ovogodišnjom temom koja je fokusirana na pronalaženje rešenja za problem zagađenja vazduha u regionu.

Start-up Science Demo Day  je prilika na kojoj će mladi naučnici i inovatori moći da predstave svoje startap ideje i potencijalno osiguraju ulaganje u njihov dalji razvoj. Najbolja startap ideja dobiće početni kapital u iznosu od EUR 5,000, kao i priliku da dobije dodatno finansiranje od strane investitora.

BASF Start-Up Science  ima za cilj da pruži šansu mladim naučnicima i inovatorima čije ideje obuhvataju najmanje jedan od sledećih kriterijuma:

• ideja je vezana za energetsku efikasnost;
  • ideja predstavlja eko-alternativu opremi/proizvodu koji radi na benzinski ili dizel pogon;
  • ideja predstavlja proizvod za prečišćavanje vazduha;
  • ideja smanjuje potrebu za korišćenje prevoza;
  • ideja predstavlja pametno rešenje u pogledu saobraćaja;
  • ideja predstavlja ekološku alternativu za prevozna sredstva;
  • ili, ako ne spada u neki od prethodno navedenih kriterijuma, ideja na neki drugi način doprinosi čistijem vazduhu.

Prijave za učešće biće otvorene od 21. septembra do 1. novembra 2020. Stručni žiri će nakon zatvaranja prijava odabrati deset najboljih ideja, koje će dalje biti predstavljene na završnom događaju – Start-up Science Demo Day.

Za više informacija o projektu i načinu prijave, posetite naš sajt: www.start-up-science.com.