RASPISAN KONKURS ZA DODELU STIPENDIJA FONDACIJE „NOVI DOBROTVORI UNIVERZITETA U BEOGRADU“ ZA ŠKOLSKU 2019/2020 GODINU

image2-bez_boje (1)

Raspisuje se Konkurs za dodelu 4 (četiri) stipendije za školsku 2019/2020 godinu studentima Univerziteta u Beogradu, i to po jedna stipendija studentima sa:

• Grupacije prirodno-matematičkih nauka,
  • Grupacije tehničko-tehnoloških nauka,
  • Grupacije medicinskih nauka,
  • Grupacije društveno-humanističkih nauka.

Na Konkurs se mogu prijaviti studenti osnovnih i master akademskih studija, čije se školovanje finansira iz budžeta Republike Srbije.

Kriterijumi za dobijanje stipendije su:

1) redovno upisivanje školske godine,

2) visina prosečne ocene svih položenih ispita iz prethodnih godina studija: najmanje 8,50.

Studenti koji su korisnici drugih stipendija, nemaju pravo na stipendiju Fondacije „Novi dobrotvori Univerziteta u Beogradu“.

Stipendija se dodeljuje za vremenski period od deset meseci u mesečnom neto iznosu od 10.000,00 dinara.

Potrebna dokumentacija:

• Prijava (Obrazac preuzeti u formatu PDF sa internet stranice Univerziteta u Beogradu www.bg.ac.rs – Konkursi Univerziteta, ili u portirnici zgrade Univerziteta u Beogradu na Studentskom trgu 1,
  • Uverenje fakulteta o upisu školske 2019/2020 godine u statusu studenta koji se finansira iz budžeta Republike Srbije,
  • Uverenje fakulteta o položenim ispitima i prosečnoj oceni svih položenih ispita iz prethodnih godina studija,
  • Štampani podaci sa elektronske lične karte ili fotokopija važeće lične karte.

Rok za podnošenje prijava je od 11. novembra do 11. decembra 2019. godine.

Prijave se podnose na adresu: Univerzitet u Beogradu, Studentski trg br. 1 sa naznakom  – Za Konkurs Fondacije „Novi dobrotvori Univerziteta u Beogradu“.

Dodatne informacije zainteresovani kandidati mogu dobiti u Sektoru za investicije i upravljanje imovinom Univerziteta i univerzitetskih zadužbina i fondacija, na telefon (011) 3207-426 i na e-mail: popovm1@rect.bg.ac.rs.