Održano predavanje o objedinjenoj proceduri u elektronskom izdavanju građevinskih dozvola

2016_Elektronsko-izdavanje-gradjevinske-dozvole

U okviru nastave na izbornom predmetu Istraživanje lokacije, na prvoj godini Master akademskih studija Arhitektura, u jesenjem semestru školske 2016/17, održano je predavanje: „Prednosti i izazovi sistema za elektronsko izdavanje građevinskih dozvola i zaštita od požara u objedinjenoj proceduri“. Predavanje je održano u četvrtak, 27. oktobra 2016. godine u Svečanoj sali AF, kao deo ciklusa predavanja.

Predavači:
Darinka Đuran, v.d. pomoćnik ministra u Ministarstvu građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture i
Rade Milošević, načelnik odeljenja za vanredne situacije za Grad Beograd

Abstrakt predavanja:
Predstavljanje sistema za elektronsko izdavanje građevinskih dozvola čija je primena otpočela 01. januara 2016. godine, način funkcionisanja sistema, prednosti i mane i buduća očekivanja. Studenti će imati priliku da se upoznaju sa osnovnim funkcionalnostima sistema za elektronsko izdavanje, načinom podnošenja zahteva, podnošenja tehničke dokumentacije kao i ulogom svih korisnika u sistemu. Reforma izdavanja građevinskih dozvola je primer jedne od reformi koja je zaživela u Srbiji i omogućila da Srbija ostvari veliki napredak u izdavanju građevinskih dozvola.Takođe, tema predavanja je zaštita od požara u objedinjenoj proceduri i ukazivanje na značaj saradnje svih učesnika u implementaciji date reforme. Biće predstavljeni i planovi izmene podzakonskih akata iz oblasti protipožarnih saglasnosti u cilju usklađivanja sa Zakonom o planiranju i izgradnji.