2015_Reworking_logo

3. Međunarodna konferencija sa pratećom izložbom radova o arhitekturi:

O arhitekturi – Obnoviti gradove obnovom arhitekture
On Architecture – Reworking The City Through New Architecture

Izložba 02 – 17. decembar 2015.
Konferencija 03 – 04. decembar 2015.

SANU – Galerija nauke i tehnike, Đure Jakšića 2, Beograd

U sredu, 02. decembra 2015. godine u 18.30 sati u Galeriji nauke i tehnike SANU, Đure Jakšića 2, biće otvorena međunarodna izložba O arhitekturi – Obnoviti gradove obnovom arhitekture (On Architecture – Reworking The City Through New Architecture).

Izložba radova je prateći događaj treće međunarodne naučne konferencije, koju je organizovala Asocijacija za razvoj održive urbane zajednice – STRAND.

Arno_Iris_Horn-of-Plenty_Markthal_MVRDV
Arno Coenen i Iris Roskam – mural Horn of Plenty, Markthal (MVRDV Architects), Roterdam, Holandija | Foto © Team Arno & Iris

Glavna tema ovogodišnje konferencije i prateće izložbe radova je „Obnoviti gradove obnovom arhitekture“, i obuhvata niz celina „Izvori arhitekture“, „Nova arhitektura“, „Inspiracija arhitekture“, „Preoblikovanje arhitekture i grada“, „Uloga novih tehnologija“, „Održiva arhitektura“, „Pametna kuća“ itd.

Izložba u Galeriji nauke i tehnike pratiće pomenute tematske celine putem crteža, projekata, fotografije i dizajn produkta, video i audio zapisa. Autori su renomirani umetnici i arhitekte iz zemlje i inostranstva.

Pored izložbe, u Galeriji nauke i tehnike održaće se sesije međunarodne konferencije, kao i tematska diskusija „Ideje i inspiracija vs. Realizacija“, moderator prof. Vladimir Lojanica.

Program Konferencije možete pogledati ovde: Reworking program

WAM_Hotel-Zaandam
Molenaar & Van Winden architecten / WAM architecten – Hotel Inntel Amsterdam-Zaandam, Amsterdam, Holandija | Foto © Roel Backaert
ExternalReferernce_Yota-pavilion