Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit | Foto: Michelle Reuter, Queens University Belfast

SuperMegaCrit

Rome-Polyark-III-2013

Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit, Rim
23–25. oktobar 2013.

Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit panel održan je u Rimu (Roma Tre University) od 23. do 25. oktobra 2013. godine. Uvod za taj događaj bila je internacionalna radionica RIBA Polyport, koja se dogodila u Beogradu od 8. do 12. februara 2013. godine (http://www.displacingarchitecture.rs/site/riba-polyport-international-workshop-more-info/).

U okviru tri dana, studenti su predstavili ishod rada RIBA Polyport radionica, koje su bile održane u različitim zemljama u poslednjih godinu dana, kao nastavljanje tradicije koju je pokrenuo
arhitekta Cedric Price 1970. godine u cilju razbijanja granica, koje nameću konvencionalne škole arhitekture.

Cedric Price_1
Cedric Price

Na ovom događaju, Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet predstavljali su profesori Branko Pavić, Dejan Miljković i Zoran Lazović, koji su bili deo komisije kritičkog panela, i Maja Žugić, diplomac akademske 2013/2014. godine, koja je prezentovala radove internacionalne radionice RIBA Polyport, održane početkom ove godine na našem Fakultetu.

Pored Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, učestvovali su i studenti sa sledećih institucija:
University of Brighton, UK
University of Greenwich, London, UK
University of Huddersfield, UK
Northumbria University, UK
Queen’s University, Belfast, UK
Robert Gordon University, Aberdeen, UK
Sheffield Hallam University, UK
University of Westminster, London, UK
AASTMT, Alexandria, Egypt
UNI, Lima, Peru
Ion Mincu, Bucharest, Romania
MARCHI, Moscow, Russia
HCMU, Vietnam

Poziv za učešće na Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit u Rimu još jednom je opravdao svrstavanje Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta među 100 najboljih škola arhitekture u Evropi.

Pročitajte više o projektu Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit:

Polyark III / Polyport
Rim-oktobar-2013_01_optim