Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit | Фото: Michelle Reuter, Queens University Belfast

SuperMegaCrit

Rome-Polyark-III-2013

Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit, Рим
23–25. октобар 2013.

Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit панел одржан је у Риму (Roma Tre University) од 23. до 25. октобра 2013. године. Увод за тај догађај била је интернационална радионица RIBA Polyport, која се догодила у Београду од 8. до 12. фебруара 2013. године (http://www.displacingarchitecture.rs/site/riba-polyport-international-workshop-more-info/).

У оквиру три дана, студенти су представили исход рада RIBA Polyport радионица, које су биле одржане у различитим земљама у последњих годину дана, као настављање традиције коју је покренуо
архитекта Cedric Price 1970. године у циљу разбијања граница, које намећу конвенционалне школе архитектуре.

Cedric Price_1
Cedric Price

На овом догађају, Универзитет у Београду – Архитектонски факултет представљали су професори Бранко Павић, Дејан Миљковић и Зоран Лазовић, који су били део комисије критичког панела, и Маја Жугић, дипломац академске 2013/2014. године, која је презентовала радове интернационалне радионице RIBA Polyport, одржане почетком ове године на нашем Факултету.

Поред Универзитета у Београду – Архитектонског факултета, учествовали су и студенти са следећих институција:
University of Brighton, UK
University of Greenwich, London, UK
University of Huddersfield, UK
Northumbria University, UK
Queen’s University, Belfast, UK
Robert Gordon University, Aberdeen, UK
Sheffield Hallam University, UK
University of Westminster, London, UK
AASTMT, Alexandria, Egypt
UNI, Lima, Peru
Ion Mincu, Bucharest, Romania
MARCHI, Moscow, Russia
HCMU, Vietnam

Позив за учешће на Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit у Риму још једном је оправдао сврставање Универзитета у Београду – Архитектонског факултета међу 100 најбољих школа архитектуре у Европи.

Прочитајте више о пројекту Polyark III / Polyport – SuperMegaCrit:

Polyark III / Polyport
Rim-oktobar-2013_01_optim