• Nastasja Mitrović: Master projekat Double infinity – Stretch | Foto: Marija Nišić
Izložba izabranih Master projekata M9 2012/13 | Foto: Marija Nišić

Izložba

U sklopu proslave Dana škole 19. oktobra 2013. godine otvorena je izložba izabranih Master projekata M9 iz akademske 2012/2013. godine. Izložbu je otvorio prof. Mihailo Timotijević, a postavku su činili crteži i makete devet Master radova diplomaca Arhitektonskog fakulteta.
Svojim smelim, kreativnim i vizionarskim radovima predstavili su se sledeći učesnici: Milica Andrić, Dalia Dukanac, Katarina Merćep, Sanja Milanov, Nastasja Mitrović, Vukašin Pantelić, Radmila Petrović, Ana Todosijević i Nataša Turuntaš.

Master projekat Double infinity – Stretch Nastasje Mitrović odabran je da se takmiči za nagradu President’s Medals Kraljevskog instituta britanskih arhitekata (RIBA). President’s Medals je najprestižnija studentska nagrada u arhitektonskom obrazovanju. Dodeljuje se svake godine od strane Kraljevskog instituta britanskih arhitekata (RIBA) studentima arhitekture iz celog sveta za najbolji studentski rad. Nastasjin projekat se plasirao među 27 najboljih studentskih radova širom sveta. Nagrade će biti objavljene u decembru 2013. godine na godišnjoj ceremoniji President’s Medals RIBA u Londonu.

Prof. dr Nada Kovačević, Prof. dr Vladan Đokić, Nastasja Mitrović i Prof. Mihailo Timotijević | Foto: Marija Nišić
Prof. dr Nada Kovačević, Prof. dr Vladan Đokić i Nastasja Mitrović | Foto: Marija Nišić
Otvaranje izložbe izabranih Master projekata M9 2012/13 | Foto: Marija Nišić
Prof. Mihailo Timotijević | Foto: Marija Nišić