Javni neanonimni dvostepeni Konkurs za izbor idejnog rešenja projekta koji će predstavljati Republiku Srbiju na 18. Međunarodnoj izložbi arhitekture Bijenala u Veneciji 2023. godine

La-Biennale-di-Venezia-di-Architettura-logo450x300

Ministarstvo kulture Republike Srbije i Muzej primenjene umetnosti, kao realizator nastupa, u saradnji sa Udruženjem arhitekata Srbije

RASPISUJU

javni neanonimni dvostepeni Konkurs zaizbor idejnog rešenja projekta koji će predstavljati Republiku Srbiju na 18. Međunarodnoj izložbi arhitekture Bijenala u Veneciji 2023. godine

KOMESAR I STRUČNI SAVET (ŽIRI)

Žiri konkursa čine članovi Stručnog savetanastupa Republike Srbije na 18.Bijenalu arhitekture u Veneciji 2023. godine, koji su imenovani Rešenjem Ministarstva kulture Republike Srbije:

Biljana Jotić, istoričarka umetnosti i kustoskinja, predsednica Stručnog saveta

prof. dr Dubravka Đukanović, arhitekta

dr Jelena Ivanović Vojvodić, arhitekta

prof. dr Miljana Zeković, arhitekta

doc. dr Snežana Vesnić, arhitekta

Ana Đurić, arhitekta

doc. dr Jelena Mitrović, arhitekta

Komesar nastupa Republike Srbije na 18. Bijenalu arhitekture u Veneciji 2023. godine, imenovan Rešenjem Ministarstva kulture Republike Srbije, je Slobodan Jović, arhitekta.

Konkursni rokovi:

31oktobar 2022–  Javni poziv za učešće na konkursu.

10. novembar 2022. – Rok za postavljanje pitanja učesnika. Pitanja se postavljaju putem elektronske pošte, na adresu bijenale@u-a-s.rs“> bijenale@u-a-s.rs. Odgovori na pitanja biće poslati putem elektonske pošte u roku od 3 dana, svim učesnicima konkursa kao i na sajtu Udruženja arhitekata Srbije http://www.u-a-s.rs/

25. novembar 2022. do 15 časova – Rok za predaju predloga u prvom stepenu konkursa.

29. novembar 2022. – Rok za odluku žirija za prvi stepen konkursa.

23. decembar 2022. do 15 časova – Rok za predaju idejnih rešenja učesnika u drugom stepenu konkursa.

30. decembar 2022. – Rok za proglašenje rezultata konkursa i pobednika konkursa. Rezultati javnog neanonimnog konkursa biće objavljeni na sajtu i društvenim mrežama Muzeja primenjene umetnosti, Ministarstva kulture i Udruženja arhitekata Srbije.

Učesnici konkursa će svoje predloge dostaviti u zatvorenom omotu sa naznakom: „Za Konkurs – predstavljanje Republike Srbije na 18. Bijenalu arhitekture u Veneciji 2023. godine“ najkasnije do 25. novembra 2022. godine do 15.00 časova, bez obzira da li se rad dostavlja neposredno ili putem pošte/kurirske službe.

Materijal koji se predaje u elektronskoj formi ne sme biti veći od 100 MV.

Adresa za dostavljanje rada:UDRUŽENJE ARHITEKATA SRBIJEKneza Miloša 7a, treći sprat11000 Beograd

Elektronsku formu rada neophodno je dostaviti i elektronskim putem (kroz platforme WeTransfer, Sendspace i sl.) na mejl adresu bijenale@u-a-s.rs“> bijenale@u-a-s.rs najkasnije do 25.novembra 2022. godine do 15.00 časova.

Konkursna dokumentacija