4_plakat_compressed

Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet organizuje studentsku radionicu:

S one strane ogledala
intervenisanje u prostoru primenom ogledala
19. novembar – 3. decembar

Cilj i ishodi radionice:

Cilj radionice je iskazivanje određene namere odnosno „prenošenje” poruke upotrebom ogledala u odabranom prostoru. Navedeno je moguće realizovati promenom perceptivnog doživljaja prostora, naglašavanjem nekih njegovih karakteristika materijalne i nematerijalne prirode ili, čak, upotebom ogledala u metaforičkom smislu. Studenti se opredeljuju za produkcijsku metodu i način rada u skladu sa ličnim afinitetima (softversko modelovanje, maketa…). Očekivani ishodi radionice obuhvataju: (a) sticanje osnovnih znanja u oblasti ogledaljenja i (b) osnaživanje podsticaja za nastavak istraživanja u predmetnom domenu.

Učešćem u radionici studenti-polaznici ostvaruju pravo na sticanje dodatnih ESPB bodova.

Po završetku radionice, studenti-polaznici dobijaju personalizovane sertifikate kao dokaz o učestvovanju.

Potencijalni tematski okviri:

• Ogledalo i svetlost
  • Ogledalo i prostor
  • Ogledalo i vreme
  • Ogledalo i provokacija
  • Ogledalo i socijalno distanciranje

Rešenja ne moraju da pripadaju predloženim tematskim okvirima, već studenti imaju slobodu da sami definišu temu kojom će se baviti prema ličnim afinitetima.

Finalni proizvod (projekat):

Rezultat rada u radionici (projekat) i sekvence procesa njegove geneze potrebno je digitalno predstaviti na po dva lista zadatih formata i templejta, uz eventualne dodatne priloge u drugoj formi (GIF-ove, video zapise, animacije…). Nakon realizacije radionice formiraće se digitalna publikacija (zbornik radova) koja će obuhvatiti sva studentska rešenja.

Učešće u radionici:

Radionica je namenjena:

• studentima druge i treće godina OASA studijskog programa (Arhitektonski fakultet)
  • studentima od druge do pete godine IASA studijskog programa (Arhitektonski fakultet)
  • studentima prve i druge godine MASA studijskog programa (Arhitektonski fakultet)
  • studentima od druge do četvrte godine Šumarskog fakulteta (gostujući učesnici)
  • studentima od druge do četvrte godine Fakulteta primenjenih umetnosti (gostujući umetnici)

Broj polaznika studentske radionice je ograničen. Učešće studenata u radionici može biti individualno ili grupno. Broj članova grupe zavisiće od broja prijavljenih učesnika.

Prijave slati na mejl adresu nikola.popovic.bk@arh.bg.ac.rs do 13.11.2022. odnosno do popune broja mesta. Sadržaj prijave podrazumeva iskazanu zainteresovanost za učešće u radionici u najviše jednoj rečenici, kao i navođenje osnovnih podatka o studentu (ime, prezime, broj indeksa, trenutna godina studija i naziv fakulteta).

Organizaciona struktura:

Institucija-organizator:

Institucije-učesnici:

Univerzitet u Beogradu – Šumarski fakultet, i
Univerzitet umetnosti u Beogradu – Fakultet primenjenih umetnosti

Organizatori:

• dr Đorđe Đorđević, dipl.inž.arh.
    v. profesor Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • dr Mirjana Devetaković Radojević, dipl.inž.arh.
    docent Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • Nikola Popović, mast.inž.arh.
    asistent Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, i
  • Đorđe Mitrović, mast.inž.arh.,
    doktorand Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta

Supervizori:

• dr Đorđe Đorđević, dipl.inž.arh.
    v. profesor Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • dr Mirjana Devetaković Radojević, dipl.inž.arh.
    docent Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta
  • dr Gordana Đukanović, dipl.inž.građ.
    v. profesor Univerziteta u Beogradu – Šumarskog fakulteta, i
  • dr Slobodan Mišić, dipl.inž.arh.
    v. profesor Univerziteta umetnosti u Beogradu – Fakulteta primenjenih umetnosti

Rukovodioci:

• Dejan Todorović, mast.inž.arh.
    asistent Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • Miloš Stojković Minić, mast.inž.arh.
    asistent Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • Dezire Tilinger, mast.inž.arh.
    istraživač pripravnik Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta,
  • Stevan Đekić, mast.inž.arh.
    alumni Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta, i
  • Teodora Stojanović, mast. dizajner,
    istraživač pripravnik Univerziteta umetnosti u Beogradu – Fakulteta primenjenih umetnosti

Saradnici:

• Teodora Popović, student treće godine OASA,
  • Evica Mandić, student treće godine OASA,
    Univerzitet u Beogradu – Arhitektonski fakultet, i
  • Dragan Stošković, student treće godine OASA

Sponzor radionice:
Staklorezačka radnja „STAKLOPAN PLUS 1 SZR”, Cara Dušana 10, Dorćol, Beograd

Opširnije o svemu navedenom, kao i pristupu izradi projekta, poželjnim veštinama, materijalu i opremi, kao i o detaljnom planu realizacije studentske radionice po danima možete pročitati ovde