Ilustracija

Aristotelov Univerzitet u Solunu (Aristotle University of Thessaloniki) u saradnji sa Univerzitetom u Beogradu – Arhitektonskim fakultetom, Univerzitetom IUAV u Veneciji (IUAV University of Venice), Univerzitetom na Kipru (University of Cyprus)  i Univerzitetom u Sevilji (Universidad de Sevilla – UNESCO Chair CREhAR), u okviru Erasmus+ KA2 projekta strateškog partnersta – HERSUS (Enhancing of Heritage Awareness and Sustainability of Built Environment in Architectural and Urban Design Higher Education), organizuje radionicu:

RESILIENCE AND FUTURE HERITAGE

Radionica se organizuje u tri faze:

Faza I / Uvodna prezentacija teme, lokacije i zadatka + seminar u formi pet predavanja

06-07. oktobar 2022. godine (online)

Faza II / Intenzivni rad u Solunu

17-21. oktobar 2022. godine (Solun, Grčka)

Faza III / Individualni rad uz dve kritičke diskusije i finalnu prezentaciju projekata

27. oktobar, 3. i 10.  novembar 2022. godine (online)

PRIJAVA:

Rok za prijavu: četvrtak 15.09.2022. godine do 14.00h

Prijave se podnose popunjavanjem formulara:

Za popunjavanje ankete je neophodno korišćenje fakultetske e-mail adrese.

Radionica je otvorena za studente 2. godine svih Master studijskih programa (Master Arhitektura – modul Arhitektura, Urbanizam – Održivi grad, Arhitektonske tehnologije, Arhitektonsko konstrukterstvo, Integralni urbanizam i Unutrašnja Arhitektura), kao i za studente 4. i 5. godine Integrisanih studija Arhitekture, koji nastavu pohađaju na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu.

Učešće u radionici, odnosno troškovi puta i smeštaja, finansirani su u okviru HERSUS projekta.

Broj studenata: 3

Kriterijumi za odabir studenata: Prosečna ocena na dosadašnjim studijama i iskazano interesovanje za temu radionice (motivaciono pismo (do 150 reči) i jedan priložen projekat u domenu nasleđa).

Pitanja slati na: hersus@arh.bg.ac.rs

Detaljnije informacije o zadatku i očekivanim rezultatima studenti će čuti na uvodnom predavanju. Radionica će se odvijati na engleskom jeziku.

NAPOMENA:
• Odlazak u Solun će zavisiti od trenutnih epidemioloških uslova i ograničenja koja postavlja zemlja koja organizuje radionicu (potrebni testovi za ulazak, posedovanje zelenog sertifikata itd.)

• Svi studenti učesnici radionice stiču pravo na dodatne kredite za vannastavne aktivnosti.