POZIVNICA EU Green Week - Svetski dan životne sredine 2022

Privredna komora Srbije – Centar za cirkularnu ekonomiju vas poziva sve zainteresovane da sa njima obeleže Svetski dan životne sredine u nedelju, 5. juna 2022. godine u terminu 10-16,00 sati na Beogradskoj tvrđavi, kod kapije Karla VI u Donjem gradu.

Događaj će biti organizovan u saradnji sa Ministarstvom zaštite životne sredine, Programom za razvoj Ujedinjenih nacija (UNDP), EU Delegacijom u Srbiji, Gradom Beogradom – Sekretarijat za zaštitu životne sredine, EIT Climate-KIC, ostalim partnerima, i uz podršku brojnih kompanija sponzora: Ikea, , Coca cola HBC, Tetrapak, Ball Packaging/Svaka limenka se računa, Beo Čista Energija, Jaffa, Imlek, DM, Cetin, Globaltel Net, Kentkart, Sekopak, Umka, Atlantik grupa-Štark, Suprabit, Odo Ride, Ono Bikes, Green Decor, ATP Serbia Open, projekat “Posadi svoj hlad” i projekat IED.

Događaj koji će okupiti predstavnike vlada i lokalnih samouprava, kompanija, civilnog društva, obrazovne i akademske zajednice i medija značajno doprinosi podizanju svesti o zaštiti životne sredine, promociji ekoloških akcija i inspirisanju pozitivnih promena u svim sferama društva.

Učesnike događaja očekuju različite aktivnosti za decu i odrasle:

• Pozorišna predstava i radionice za decu
• Potraga za eko-blagom
• Eko kviz za mame i tate
• Čitanje Ekologijanke
• Sadnja drveća
• Proglašenje pobednika takmičenja Saveza istraživača Srbije

ZAŠTITIMO ZAJEDNO JEDINU PLANETU KOJU IMAMO!