radionic

Prijava na studentsku radionicu za OSLIKAVANJE MURALA do ponedeljka 11.4. 2022. u 12 časova na e-mail: mural@arh.bg.ac.rs

Prijava se vrši slanjem e-mail-a u kojem student treba da ostavi podatke za kontakt (telefon i e-mail).

Praktična znanja korisna za oslikavanje murala (i drugih površina)

Vreme održavanja: utorak, 12. april, od 10 do 16 časova

Mesto održavanja: Naučni klub, Centar za promociju nauke, Kralja Petra 46

Opis radionice: Razlaganjem procesa oslikavanja na sitne korake, polaznicima radionice će se približiti proces nastajanja murala (od ideje do finalnog proizvoda). Kroz seriju jednostavnih zadataka, učesnici će steći praktično znanje koje im može biti od koristi prilikom oslikavanja zidnih i drugih površina.

Radionicu vodi: Artez

Artez (Andrej Žikić) je diplomirao na Arhitektonskom fakultetu 2013. godine. Uličnom umetnošću, pod pseudonimom Artez, bavi se već 18 godina i trenutno je jedan je od najistaknutijih domaćih uličnih umetnika. Aktivan je na internacionalnoj sceni ulične umetnosti. Svoj trag je ostavio u Austriji, Španiji, Italiji, Švedskoj, Norveškoj, Francuskoj, Nemačkoj, Hrvatskoj, Sloveniji, Belgiji, Turskoj, Argentini, Brazilu, Gruziji, Rusiji, Kazahstanu, Egiptu i Indiji.