logoblue

Raspisan je IAESTE konkurs za stručnu praksu i usavršavanje u inostranstvu u toku 2022. godine.

Konkurs je otvoren za studenate tehničkih fakulteta, računarstva kao i fakulteta prirodnih nauka za STRUČNU PRAKSU U INOSTRANSTVU tokom letnjih meseci 2022. godine, a u trajanju od najmanje šest (6) nedelja. Konkursom su obuhvaćeni studenti svih Univerziteta u Srbiji.

Kandidati treba da ispunjavaju sledeće uslove:

– da imaju status studenta u školskoj 2021/2022 godini (na osnovnim, master ili doktorskim studijama);
– da im je prosečna ocena od početka studija veća od 7,50;
– da vladaju jednim od sledećih stranih jezika: engleskim, nemačkim ili španskim;
– da nisu stariji od 28 godina.

Konkurs je otvoren do 26.12.2021. godine.

Neophodno je popuniti “on-line” prijavu, zaključno sa 26.12.2021. godine. Svaki kandidat će nakon prijave dobiti uputstvo o daljim koracima i načinu predaje dokumentacije.

Sredstva za plaćanje putnih troškova studenti će obezbediti sami ili uz eventualnu pomoć svojih stipenditora ili sponzora, a tokom prakse je obezbedjena stipendija.

Više detalja, odnosno uslove konkursa i “on-line” prijavu možete pronaći na sajtu:  www.iaeste.ac.rs

2022 IAESTE Konkurs