SRB_2020_Internship Programme of German Business

Program stipendija nemačke privrede Zoran Đinđić (www.stipendienprogramm.org) omogućava studentima i kandidatima koji su nedavno diplomirali da steknu prvo radno iskustvo u vodećim nemačkim kompanijama u Nemačkoj. Tokom proteklih 17 godina, Program je podržao više od 800 mladih profesionalaca iz zemalja Zapadnog Balkana na ovom putu. Svi oni su proveli tri do šest meseci u Nemačkoj, gde su dobili priliku da prošire svoje znanje tokom studija i primene ga u praksi. Po povratku u njihove zemlje, svi oni su veoma brzo pronašli posao u struci.

Pored toga stipendisti Programa su organizovani u regionalnu alumni mrežu, gde konstantno idu na usavršavanja u skladu sa potrebama lokalnog tržišta rada.

Sledeća generacija stipendista Programa započeće svoje prakse u Nemačkoj 1. jula 2021. godine.

Konkurs za prijave biće otvoren od 1. oktobra 2020. do 16. novembra 2020, a zainteresovani se mogu informisati o benefitima Programa i proceduri apliciranja na sajtu: www.stipendienprogramm.org.

Više o Programu možete pronaći OVDE