Grupa studenata iz zemlje i inostranstva pokrenula je inicijativu “Uz vas smo” sa ciljem da pruže podršku deci zdravstvenih radnika tokom perioda obrazovanja na daljinu, kad već njihovi roditelji, koji su konstantno u bolnicama i na odeljenjima intenzivne nege, to nisu u mogućnosti.

Ideja je nastala po ugledu na slične programe koji su se pojavili na različitim mestima u svetu. Na primer, na Univerzitetu Kolumbija u Njujorku (na kome jedan od članova inicijative pohađa doktorske studije) su angažovani studenti da se dobrovoljno prijave da drže privatne časove učenicima osnovnih i srednjih škola, deci medicinskih radnika zaposlenih u Kolumbijinim medicinskim centrima.

Pozivamo sve studente sa univerziteta u Srbiji koji bi bili zainteresovani da izdvoje 2  sata nedeljno i pomognu jednom osnovcu ili srednjoškolcu sa nekim predmetom.

Za dodatne informacije posetite veb-stranicu https://sites.google.com/view/uzvassmo ili se javite putem e-mail adrese:  tutori.volonteri@gmail.com.

Inicijativa “Uz vas smo”