Група студената из земље и иностранства покренула је иницијативу “Уз вас смо” са циљем да пруже подршку деци здравствених радника током периода образовања на даљину, кад већ њихови родитељи, који су константно у болницама и на одељењима интензивне неге, то нису у могућности.

Идеја је настала по угледу на сличне програме који су се појавили на различитим местима у свету. На пример, на Универзитету Колумбија у Њујорку (на коме један од чланова иницијативе похађа докторске студије) су ангажовани студенти да се добровољно пријаве да држе приватне часове ученицима основних и средњих школа, деци медицинских радника запослених у Колумбијиним медицинским центрима.

Позивамо све студенте са универзитета у Србији који би били заинтересовани да издвоје 2  сата недељно и помогну једном основцу или средњошколцу са неким предметом.

За додатне информације посетите веб-страницу https://sites.google.com/view/uzvassmo или се јавите путем е-маил адресе:  tutori.volonteri@gmail.com.

Иницијатива “Уз вас смо”