POZIVNICA (1)

Galerija Zvono će 25. februara ugostiti eksperimentalni studentski projekat OXYGEN – modularni prostorni sklop koji može biti nazvan pregradom, ambijentom za odmor ili prostornom instalacijom.

OXYGEN ispituje mogućnosti povezivanja sa prirodom u unutrašnjem prostoru, kroz građenje ambijenta artificijelnim elementima.

Transformabilnost i lakoća upravljanja modulima sklopa podstiču korisnika da se, pokrećući telo, fizički angažuje u izgradnji sopstvenog okruženja.

Autori projekta su studenti Master Studijskog programa Unutrašnja arhitektura koji su projekat radili u okviru predmeta Strategije dizajna: Milica Grbić, Senka Radović, Miljana Dobrota, Ida Milačić i Ana Jovanović.

Mentori: dr Milena Kordić, Dejan Todorović

Istraživanje je sprovedeno u okviru naučnog projekta TR 36034: Istraživanje i sistematizacija stambene izgradnje u Srbiji u kontekstu globalizacije i evropskih integracija u cilju unapređenja kvaliteta i standarda stanovanja, i deo je COST projekta CA16226: Indoor living space improvement: Smart Habitat for the Elderly (istraživački tim: Vladan Đokić, Ana Nikezić, Jelena Ristić Trajković, Milena Kordić).