MEXT_Japanese-Government-Scholarships_t

Ambasada Japana u Republici Srbiji obaveštava sve zainteresovane kandidate u Republici Srbiji i Crnoj Gori da je u toku konkurs za MEXT (Ministarstvo obrazovanja, sporta, nauke i tehnologije Vlade Japana) stipendije za 2019. godinu za studente iz Republike Srbije i studente iz Crne Gore.

Postoje dve kategorije stipendija:

Posebne napomene:
· obe kategorije uključuju obavezno testiranje znanja engleskog i japanskog jezika
· za dodiplomske studije će se, u zavisnosti od oblasti studiranja, obaviti testiranje znanja matematike, fizike, hemije i biologije na engleskom jeziku.

Konkurs je otvoren do petka, 25. maja 2018. godine.

Popunjenu aplikaciju i svu prateću dokumentaciju dostaviti Ambasadi Japana najkasnije do 25. maja 2018. do 17.00 časova.

Adresa:
Ambasada Japana u Republici Srbiji
Trešnjinog cveta 13
11070 Novi Beograd
(naznačite na koverti Prijava za MEXT 2019)

Svi kandidati će o datumu i mestu održavanja ispita biti obavešteni po završetku prijavnog perioda.