Denmark-Serbia-100-years

Na Savskom šetalištu (Beogradska tvrđava) 24. oktobra 2017. godine u 13.00 časova biće otvorena izložba fotografija pod nazivom “Kraljevina Danska – Od Kopenhagena do Arktika”.

Izložba fotografija poklon je Ambasade Kraljevine Danske, povodom stogodišnjice od uspostavljanja diplomatskih odnosa između Danske i Srbije, a u saradnji sa JP “Beogradska tvrđava”. Izložba se bavi temama urbanog planiranja prestonice kakva je Kopenhagen, prirodnim bogatstvima Arktika, kao i Grenlanda i Farskih ostrva.

Izložbu će otvoriti ambasador Kraljevine Danske u Beogradu, NJ.E. Anders Kristijan Hougor, direktor JP Beogradska tvrđava, Petar Andrijašević i podsekretar za kulturu grada Beograda, Milan Lazović.

Izložbu možete pogledati na Savskom šetalištu od 24. oktobra do 06. novembra 2017. godine.

Kraljevina-Danska-Od-Kopenhagena-do-Arktika_02

Foto © Ambasada Kraljevine Danske u Srbiji