2016_znamnemanade

Kolektiv_Logo120x120

U četvrtak, 29. decembra 2016. godine u 20.00h, Galerija Kolektiv predstavlja video instalaciju u okviru 3M3 programa

Z N A M N E M A N A D E
Autor: Lazar Belić
Kustos: Pavle Stamenović

z n a m n e m a n a d e je reakcija na trenutak u kojem gubimo sposobnost donošenja konstruktivnih odluka u odnosu na svoj rad. Video instalacija hvata vrtlog neproduktivnih misli i anksioznosti oko ishoda, bez anticipiranja konačnog rezultata.

O autoru:
Lazar Belić, rođen 1991. godine, je završio osnovne akademske studije u Beogradu i Master studije na Politehničkom Univerzitetu u Milanu sa tezom ”Cyborg Landscapes”.

Nova izlagačka sezona 3M3 programa pod tematskim okvirom REFLEKSIJE: Is it by mistake or design? nastoji da se obrati arhitektima i arhitektonskoj aktuelnosti kroz predloženi – reflektivni misaoni postupak kao metod, a ne kroz zadati ključ preciznog zadatka. Višeznačnost pojma refleksije nagoveštava i podstiče spektar pristupa, rakursa i tumačenja heterogene (arhitektonske) savremenosti.

Izložba je otvorena od 29. decembra 2016. do 16. januara 2017. godine.