Konkurs: Izazovi perifernih staništa savremene južne hemisfere – prilagodljive zajednice

2016_CIU-Habitat_poster

U okviru Habitat III konferencije koja će se održati u gradu Kito u Ekvadoru u oktobru 2016. godine, Vlada Ekvadora, putem Ministarstva stanovanja i urbanog razvoja u saradnji sa Asocijacijom arhitekata Ekvadora, Vas poziva kroz organizaciju CIU HABITAT da učestvujete na konkursu Izazovi perifernih staništa savremene južne hemisfere: prilagodljive zajednice.

CIU HABITAT poziva dizajnere da podnesu predloge na konkurs za rešenje 3 istinska problema staništa populacije Ekvadora:

1. ljudska naselja u ekosistemima mangrova u zalivu Gvajakil;
  2. naselja locirana u ranjivim i rizičnim oblastima u blizini vulkana Tungurahua;
  3. stambena rešenja za periferna naselja na nezgodnim nivoima estuara Salado zaliva Guajahil.

Odbor konkursa će imati žirije sastavljene od po 5 članova, 2 domaća i 3 strana člana, za svaku temu konkursa.

Pravo učešća na konkursu ima akademska zajednica putem univerziteta širom sveta koji imaju fakultete i škole arhitekture, planiranja, urbanog planiranja, geografije i drugih oblasti u vezi sa temama konkursa. Ove institucije mogu učestvovati tako što će njihovo nastavno osoblje voditi multidisciplinarne timove sastavljene od studenata dve završne godine fakulteta.