Međunarodna konferencija: GOING DIGITAL: INNOVATION IN ART, ARCHITECTURE, SCIENCE AND TECHNOLOGY

2016_Going-Digital_Logo

Međunarodna konferencija o digitalnom dobu
DIGITALNO DOBA: INOVACIJE U UMETNOSTI ARHITEKTURI, NAUCI I TEHNOLOGIJI
GOING DIGITAL: INNOVATIONS IN THE CONTEMPORARY LIFE
02 – 03. jun 2016. godine u Beogradu

Rok za predaju apstrakta: 18. februar 2016. godine

Tema konferencije je inovacija i kreativnost u digitalnom dobu, sa fokusom na umetnost, arhitekturu, tehnologiju i nauku, kao vodećim zagovornikom inovativnih promena.

Inovacija nije novost, niti privilegija digitalnog doba. Oduvek je bila prisutna u ljudskim naporima u rešavanju problema, boljem organizovanju zajednice, unapređenju kvaliteta života, efikasnijem radu, i tako dalje. Digitalno doba, međutim, dovelo je do, do sada, neviđenih i sveprisutnih mogućnosti inovacije u svim sferama života. U digitalnom dobu, možda više nego ikada ranije, postoji rastuća potreba za multidisciplinarnim pristupom u istraživanju o umetnosti, arhitekturi, nauci i tehnologiji, kao i u bavljenju izazovima savremenog društva. Tema konferencije nije usmerena samo na inovacije i kreativnosti u umetnosti i arhitekturi, već i u svim oblastima koje na kreativne i inovativne načine upotrebljavaju novomedijske tehnologije.

Poziv je upućen istraživačima i profesionalcima iz oblasti umetnosti (vizuelna, primenjena, novomedijska, biogenetska i transgenetska umetnost), arhitekture (zelena arhitektura, održiva arhitektura, digitalni arhitektonski dizajn, pametan enterijer), novomedijske tehnologije, fotografija, grafički dizajn, moda, reklamiranje, informacione tehnologije IKT, istraživanja veštačke inteligencije, neuronauke , biotehnologije; kao i studije kulture, teorija umetnosti, filozofije i studija komunkacije.

Pozivamo učesnike da prijave originalne radove vezane za (ali ne ograničavajući se na) sledeće teme:

• Novi mediji u umetnosti i arhitekturi
  • Kreativni prostor: arhitektura, enterijer, zeleni prostor, građeni/ ulični prostor, povećani (augmented) prostor
  • ‘Živa’ arhitektura
  • Virtuelni prostor/virtuelna umetnost/ studije virtuelnog prostora
  • Inovacije u IKT / unapređeno korišćenje
  • Globalizacija i novi mediji
  • Preispitivanje ‘novog’ u novim medijima/ remedijalizacija
  • Neuronauka u umetnosti
  • Inovacije i kreativnost u veštačkoj inteligenciji
  • Trans i posthumanizam u umetnosti
  • Moda i novomedijska tehnologija
  • Reklamiranje u digitalno doba
  • Filozofija i teorija novih medija

Detaljne informacije o konferenciji pogledajte na adresi: http://www.strand.rs/conference.html

PRVI POZIV ZA KONFERENCIJU

2015_Going-Digital_01

Koferencija Going Digital, 2015.

Važni datumi

Apstrakte za konferenciju (250-300 reči) možete poslati na adresu info@strand.rs.

18. januar 2015. prvi poziv
18. februar 2015. predaja apstrakta (250-300 reči)
05. mart 2015. obaveštenje o prihvatanju apstrakta
20. april 2015. predaja rada za Konferenciju