Међународна конференција: GOING DIGITAL: INNOVATION IN ART, ARCHITECTURE, SCIENCE AND TECHNOLOGY

2016_Going-Digital_Logo

Међународна конференција о дигиталном добу
ДИГИТАЛНО ДОБА: ИНОВАЦИЈЕ У УМЕТНОСТИ АРХИТЕКТУРИ, НАУЦИ И ТЕХНОЛОГИЈИ
GOING DIGITAL: INNOVATIONS IN THE CONTEMPORARY LIFE
02 – 03. јун 2016. године у Београду

Рок за предају апстракта: 18. фебруар 2016. године

Тема конференције је иновација и креативност у дигиталном добу, са фокусом на уметност, архитектуру, технологију и науку, као водећим заговорником иновативних промена.

Иновација није новост, нити привилегија дигиталног доба. Одувек је била присутна у људским напорима у решавању проблема, бољем организовању заједнице, унапређењу квалитета живота, ефикаснијем раду, и тако даље. Дигитално доба, међутим, довело је до, до сада, невиђених и свеприсутних могућности иновације у свим сферама живота. У дигиталном добу, можда више него икада раније, постоји растућа потреба за мултидисциплинарним приступом у истраживању о уметности, архитектури, науци и технологији, као и у бављењу изазовима савременог друштва. Тема конференције није усмерена само на иновације и креативности у уметности и архитектури, већ и у свим областима које на креативне и иновативне начине употребљавају новомедијске технологије.

Позив је упућен истраживачима и професионалцима из области уметности (визуелна, примењена, новомедијска, биогенетска и трансгенетска уметност), архитектуре (зелена архитектура, одржива архитектура, дигитални архитектонски дизајн, паметан ентеријер), новомедијске технологије, фотографија, графички дизајн, мода, рекламирање, информационе технологије ИКТ, истраживања вештачке интелигенције, неуронауке , биотехнологије; као и студије културе, теорија уметности, филозофије и студија комункације.

Позивамо учеснике да пријаве оригиналне радове везане за (али не ограничавајући се на) следеће теме:

• Нови медији у уметности и архитектури
  • Креативни простор: архитектура, ентеријер, зелени простор, грађени/ улични простор, повећани (augmented) простор
  • ‘Жива’ архитектура
  • Виртуелни простор/виртуелна уметност/ студије виртуелног простора
  • Иновације у ИКТ / унапређено коришћење
  • Глобализација и нови медији
  • Преиспитивање ‘новог’ у новим медијима/ ремедијализација
  • Неуронаука у уметности
  • Иновације и креативност у вештачкој интелигенцији
  • Транс и постхуманизам у уметности
  • Мода и новомедијска технологија
  • Рекламирање у дигитално доба
  • Филозофија и теорија нових медија

Детаљне информације о конференцији погледајте на адреси: http://www.strand.rs/conference.html

ПРВИ ПОЗИВ ЗА КОНФЕРЕНЦИЈУ

2015_Going-Digital_01

Коференција Going Digital, 2015.

Важни датуми

Апстракте за конференцију (250-300 речи) можете послати на адресу info@strand.rs.

18. јануар 2015. први позив
18. фебруар 2015. предаја апстракта (250-300 речи)
05. март 2015. обавештење о прихватању апстракта
20. април 2015. предаја рада за Конференцију