Konkurs: Evropska nagrada za urbani javni prostor 2016. (European Prize for Urban Public Space 2016)

2016_CCCB_Public-Space

Centar savremene kulture u Barseloni (The Centre de Cultura Contemporània de Barcelona – CCCB) je objavio deveti po redu konkurs za Evropsku nagradu za urbani javni prostor, bijenalni počasni konkurs kreiran 2000. godine s ciljem priznavanja kreacije, oporavka i poboljšanja urbanih prostora, uzimajući u obzir da je njihovo stanje jasan indikator demokratskog zdravlja u našim gradovima. Nagrada za 2016. godinu je u potrazi za najboljim intervencijama u javnom prostoru u evropskim gradovima tokom 2014. i 2015. godine.

Povezan tekst:
Evropska nagrada za urbani javni prostor 2014: poziv za učešće na konkursu

Članovi međunarodnog žirija, kojim ovom prilikom predsedava arhitekta Enric Batlle kao predstavnik CCCB-a, su: Matevž Čelik, direktor Muzeja arhitekture i dizajna u Ljubljani, Hans Ibelings, holandski istoričar arhitekture i kritičar, Juulia Kauste, direktor Muzeja finske arhitekture u Helsinkiju, Ewa P. Porebska, arhitekta i kritičar arhitekture iz Varšave, Francis Rambert, direktor Instituta francuske arhitekture u Parizu, Peter Schmal, direktor Nemačkog muzeja arhitekture u Frankfurtu, Dietmar Steiner, direktor Centra arhitekture u Beču, i Ellis Woodman, direktor Arhitektonske fondacije u Londonu.

Radovi se mogu predati od 13. januara do 22. februara 2016. godine.

Sve informacije o učešću na konkursu za Nagradu dostupni su na zvaničnoj stranici konkursa:
European Prize for Urban Public Space 2016