Конкурс: Основна балканска архитектура (Basic Balkan Architecture) – ПРОМЕЊЕН РОК!

Kolektiv_Logo120x120BAB_Logo120x120

ВАЖНО: Рок за предају радова је померен са 01. новембра на 08. новембар 2015. године!

Поводом 2. Балканског архитектонског бијенала – БАБ 2015, удружење Колектив у сарадњи са организаторима бијенала, објављује отворени позив за концепт, дизајн и производњу просторне инсталације(а) и/или њено постављање у Галерији Колектив.

Преиспитивање основа
Због промена у економији и идеологији, идентитет у балканским земљама је у стању преиспитивања. Ово отвара могућност поновног стварања, промишљања и дефинисања идеја и концепата темеља архитектуре.
Ми желимо да истражимо балканске културне разноликости, које су одраз сложених историјских промена, како би се открили њихови заједнички именитељи.

Основни материјал – ДРВО
Овогодишњу инсталацију би требало направити претежно од дрвета. Као основни грађевински материјал, дрво даје могућност да се осмисле и изведу просторни концепти у широком распону техника – од основних до најсавременијих грађевинских система.

Изложба као архитектонска пракса
Аутори су охрабрени да прихвате карактер галеријског простора као могућност да нешто произведу и направе, пре него да опишу или представе неки пројекат. Трансфер идеја, намера, концепата, ставова је добродошао у било ком изабраном медију – просторној инсталацији, фотографији, филму, графици, цртежу, монтажи, скулптури, моделу, итд.

Услови учешћа
Конкурс је отворен за све појединце или групе које стварају и мисле у области архитектуре и дизајна. Позив је отворен и за студенте завршних година факултета.

Регистрација
Регистрација за учешће на конкурсу није потребна.

Жири конкурса

• Боштјан Бугарич, KUD C3 директор, Љубљана, Словенија
  • Никола Радељковић, дизајнер, ForUse / Numen, суоснивач Balkan Design Network, Хрватска
  • Иван Куцина, архитекта, професор на Dessau International School of Architecture, Десау, Немачка

Секретар конкурса: Оливера Петровић, Галерија Колектив

Награде
Победнички предлог ће бити реализован, а његову поставку ће извршити аутор лично.
Организатори покривају трошкове 2 авионске карте у вредности до 300 евра по особи и смештај у Београду током једне недеље.
Радови који уђу ужи избор ће бити објављени на веб порталима удружења Колектив и БАБ, у оквиру online каталога, изложби и сл.

Детаљне информације о конкурсу:
Basic Balkan Architecture – Call for Entries

Сва питања у вези конкурса можете послати на адресу:
bba@kolektiv.rs

Важни датуми

01. октобар 2015. – објава конкурса
15. октобар 2015. – рок за постављање питања
01. новембар 2015.  08. новембар 2015. – рок за предају радова
15. новембар 2015. – објава резултата конкурса
01 – 07. децембар 2015. – постављање инсталације
08 – 29. децембар 2015. – изложба

Изложба ће бити отворена 08. децембра 2015. године у 20.00 часова у присуству аутора победничког рада.

Повезан текст:
Конференција: Балкански архитектонски бијенале – БАБ 2015