Foto © Nicola Antaki, dobitnica stipendije RIBA McAslan Bursary za 2012. godinu

RIBA-Logo_o

Za RIBA McAslan stipendiju 2015. mogu da konkurišu naši studenti OASA i MASA studijskih programa!

Kraljevski institut britanskih arhitekata – The Royal Institute of British Architects (RIBA) je objavio konkurs za dodelu stipendija RIBA McAslan Bursary 2015. Svrha ove stipendije je da podrži kandidate u njihovom ličnom, profesionalnom i akademskom razvoju u oblasti arhitekture pružajući im mogućnost da prođu kroz period maštovitog i originalnog istraživanja i putovanja.

Stipendija u 2015. godini, u vrednosti 10,000 britanskih funti, finansirana od strane Agencije za zaštitu životne sredine, će podržati pojedinca ili tim studenata arhitekture i inženjerstva, diplomaca i novo-kvalifikovanih arhitekata i inženjera da razviju i ostvare istraživački dizajn projekat.

Od projekata se očekuje da pokaže napredak ka održivom rešenju koje poboljšava fizičko okruženje zajednica i rešava izazove prouzrokovane klimatskim promenama ili ekstremnim vremenskim prilikama. Kandidati mogu konkurisati za stipendiju do 5,000 britanskih funti za podršku svog projekta.

Glavni savetnik vlade u oblasti građevinarstva (The Government Chief Construction Adviser) podržaće plan stipendije kao savetnik, a Institucija građevinskih inženjera (Institution of Civil Engineers) će nastaviti saradnju kao partner.

Kandidati moraju zadovoljiti jedan od uslova:

• biti upisani na akademski studijski program RIBA Part 1, 2 ili 3, ili na program u statusu kandidata RIBA akreditovanog studijskog programa*, u Britaniji ili inostranstvu, ili im je odobreno mesto na vrednovanom ili arhitektonskom akademskom studijskom programu u statusu kandidata do početka perioda pokrivenog stipendijom (samo za RIBA Part 2), ili
  • biti upisani na JBM (Joint Board of Moderators) akreditovan program osnovnih akademskih studija ili JBM odobren program master akademskih studija, ili
  • da su diplomirali na akademskom studijskom programu RIBA vrednovanom kao Part 1, 2 ili 3, ili akademskom studijskom programu u statusu kandidata, tokom poslednjih 5 godina, ili
  • da su diplomirali na JBM (Joint Board of Moderators) akreditovanom programu osnovnih akademskih studija ili JBM odobrenom programu master akademskih studija, tokom poslednjih 5 godina.

Rok za prijavu je četvrtak, 01. oktobar 2015. godine u 09.00 časova. Za više informacija posetiti www.architecture.com/mcaslanbursary

Zainteresovani studenti mogu kontaktirati Hayley Russell (hayley.russell@riba.org, + 44 20 7307 3678) radi pomoći u procesu prijavljivanja.

*Studijski programi Osnovne akademske studije Arhitektura (OASA) i Master akademske studije Arhitektura (MASA) na našem fakultetu dobili su status kandidata RIBA akreditovanog studijskog programa, što je odobrio i potvrdio Odbor za obrazovanje Kraljevskog instituta britanskih arhitekata (RIBA Education Committee) nakon posete RIBA akreditacione komisije u novembru 2014. godine.

Potvrđen status kandidata RIBA akreditovanog studijskog programa