Фото © Nicola Antaki, добитница стипендије RIBA McAslan Bursary за 2012. годину

RIBA-Logo_o

За РИБА McAslan стипендију 2015. могу да конкуришу наши студенти ОАСА и МАСА студијских програма!

Краљевски институт британских архитеката – The Royal Institute of British Architects (RIBA) је објавио конкурс за доделу стипендија RIBA McAslan Bursary 2015. Сврха ове стипендије је да подржи кандидате у њиховом личном, професионалном и академском развоју у области архитектуре пружајући им могућност да прођу кроз период маштовитог и оригиналног истраживања и путовања.

Стипендија у 2015. години, у вредности 10,000 британских фунти, финансирана од стране Агенције за заштиту животне средине, ће подржати појединца или тим студената архитектуре и инжењерства, дипломаца и ново-квалификованих архитеката и инжењера да развију и остваре истраживачки дизајн пројекат.

Од пројеката се очекује да покаже напредак ка одрживом решењу које побољшава физичко окружење заједница и решава изазове проузроковане климатским променама или екстремним временским приликама. Кандидати могу конкурисати за стипендију до 5,000 британских фунти за подршку свог пројекта.

Главни саветник владе у области грађевинарства (The Government Chief Construction Adviser) подржаће план стипендије као саветник, а Институција грађевинских инжењера (Institution of Civil Engineers) ће наставити сарадњу као партнер.

Кандидати морају задовољити један од услова:

• бити уписани на академски студијски програм RIBA Part 1, 2 или 3, или на програм у статусу кандидата RIBA акредитованог студијског програма*, у Британији или иностранству, или им је одобрено место на вреднованом или архитектонском академском студијском програму у статусу кандидата до почетка периода покривеног стипендијом (само за RIBA Part 2), или
  • бити уписани на JBM (Joint Board of Moderators) акредитован програм основних академских студија или JBM одобрен програм мастер академских студија, или
  • да су дипломирали на академском студијском програму RIBA вреднованом као Part 1, 2 или 3, или академском студијском програму у статусу кандидата, током последњих 5 година, или
  • да су дипломирали на JBM (Joint Board of Moderators) акредитованом програму основних академских студија или JBM одобреном програму мастер академских студија, током последњих 5 година.

Рок за пријаву је четвртак, 01. октобар 2015. године у 09.00 часова. За више информација посетити www.architecture.com/mcaslanbursary

Заинтересовани студенти могу контактирати Hayley Russell (hayley.russell@riba.org, + 44 20 7307 3678) ради помоћи у процесу пријављивања.

*Студијски програми Основне академске студије Архитектура (ОАСА) и Мастер академске студије Архитектура (МАСА) на нашем факултету добили су статус кандидата RIBA акредитованог студијског програма, што је одобрио и потврдио Одбор за образовање Краљевског института британских архитеката (RIBA Education Committee) након посете RIBA акредитационе комисије у новембру 2014. године.

Потврђен статус кандидата RIBA акредитованог студијског програма