AIESEC-Global-Citizen_thumb_o

Global Citizen program internacionalnih praksi
Postani građanin sveta, volontiraj u inostranstvu!

Svesni ste da vam je pored studiranja potrebno praktično iskustvo, ali da li biste želeli da ga doživite na jedan uzbudljiviji i egzotičniji način? Pred vama je prilika da ovo leto provedete u inostranstvu volontirajući na izabranom projektu uz upoznavanje različitih kultura sveta i sticanje praktičnih veština koje će nadograditi vaše formalno obrazovanje. Imate priliku da radite na projektima iz tri oblasti: Culture, Social Entrepreneurship i Education.

Global Citizen je internacionalni program volontiranja namenjen svim mladim ljudima koji žele da rade na ličnom usavršavanju, otkrivanju novih i širenju svoje kulture. Ovaj program praksi čini mreža projekata širom sveta koji se bave temama kao što su multikulturalnost, tolerancija, edukacija mladih i širenje svesti o globalnim problemima poput ljudskih prava, edukacije i liderstva.

Rusija, Rumunija, Poljska, Mađarska, Turska, Grčka, Brazil, Indija, Meksiko, Tunis i Egipat neke su od zemalja u kojima možete provesti leto 2015. volontirajući i radeći na svom ličnom usavršavanju. Među mladima u Srbiji praktično iskustvo postalo je neophodno, a sada imate mogućnost da ga putem Global Citizen programa steknete u nevladinim organizacijama, osnovnim i srednjim školama, kao i univerzitetima i letnjim kampovima u brojnim zemljama sveta, i to u trajanju od 6 do 8 nedelja tokom leta.

Uslovi učešća na ovom programu ne uzimaju u obzir oblast studiranja ili prosek na fakultetu pa tako omogućavaju velikom broju mladih ljudi u Srbiji da učestvuje u Global Citizen programu. Sve što je potrebno da ispunite je da ste student, da imate nivo engleskog jezika B2 i želju za avanturom i nezaboravnim iskustvom.

Najvažnija osobina uspešnih ljudi u svetu je to da imaju globalnu prespektivu, a ovo je prava prilika da je i vi steknete. Imate mogućnost da razvijate svoje veštine kroz timski rad u internacionalnom okruženju, a kroz rešavanje određenog društvenog problema kojim se projekat bavi ostvarićete uticaj na veliki broj mladih ljudi i pomoći im svojim znanjem i iskustvom, a time i direktno uticati na svoje okruženje.

Globalna perspektiva, širenje internacionalne mreže kontakata, usavršavanje stranog jezika, život u drugačijoj sredini i kulturi i veliki korak van svoje sigurne zone – da li vam je ovo dovoljno razloga da se prijavite?

Ukoliko želite da se više informišete o daljem procesu učešća na ovom programu praksi posetite zvanični vebsajt http://aiesec.org.rs/studenti/global-citizen/ gde možete pročitati brojna iskustva mladih ljudi koji su se već oprobali u Global Citizen praksama, ili se prijavite direktno na adresi https://auth.aiesec.org/users/sign_in i bićete kontaktirani u roku od 48h.

Rok prijave je 30. april 2015. godine.

AIESEC_logo_o

AIESEC je globalna mreža studenata koja razvija liderski potencijal mladih i pozitivno utiče na društvo. Prisustvom u preko 120 zemalja sveta, AIESEC predstavlja najveću organizaciju vođenu od strane studenata. Svojim programima internacionalnih praksi i organizacijom edukativnih i društveno-odgovornih projekata, AIESEC pruža mladima jedinstvenu mogućnost za lični i profesionalni razvoj.

Maja Krstić
Product & Innovation Manager