Resonate festival
Beograd, 13 – 18. april 2015.

Resonate festival održava se svake godine u Beogradu i tokom šest dana trajanja pruža uvid u trenutnu situaciju u muzici, vizuelnim umetnostima i digitalnoj kulturi. Gostujući umetnici, predavači i ostali učesnici su pažljivo odabrani kako bi posetiocima dali vrhunski prikaz savremenih kreativnih industrija u svetu. Resonate okuplja istaknute umetnike i edukatore svetske klase, uz priliku učešća u naprednoj debati o poziciji tehnologije u današnjoj umetnosti i kulturi.

Učesnici: Jack Schulze, Zach Lieberman, Jesper Kouthoofd, James George, Joshua Noble, Kim Asendorf, Joanie LeMercier, Micah Elizabeth Scott, Lauren McCarthy, Adam Magyar, Cod.Act, Ruairi Glynn, Max Hattler, Alex McLean, Ricardo Cabello, Karsten Schmidt, Jakob Bak, FIELD, Stefanie Posavec, Moritz Stefaner, Andreas Gysin, Bare Conductive, Robin McNicholas, Paul Skinner (Tellart), Playmodes, Dominikus Baur, Arturo Castro, Sitraka Rakotoniaina, Nicolas Nova, Alexander Porter, Artificial Rome, Jaume Sanchez, Dennis P Paul, Andrea Cuius, Alain Bellet, Sabrina Ratté, Paulien Dresscher, Andreas Müller, Phoenix Perry, Arthur Carabott, Irini Papadimitriou (V&A), onedotzero i mnogi drugi.

Nastupaju: Ben Frost, Andy Stott, Emika, Machinedrum, Simian Mobile Disco, Rob Clouth, Sculpture, Sons of Magdalene, SOPHIE, Rrose, Feloneezy, inc., Marko Nastić, Bob Ostertag, Lichens, Le Révélateur, Olga Bell, Terre Thaemlitz, Stevie Whisper and Jan Nemeček.

Resonate2015_01_o
Resonate festival, 2014. | © Resonate

Predavanja, panel diskusije, radionice, projekcije i performansi odvijaće se u Velikoj sali Kolarčeve zadužbine i zgradi Kinoteke, dok će se večernji program održavati u Domu Omladine Beograda i poznatim beogradskim klubovima – Drugstore, Magacin Depo, The Tube i Monsun, uz otvaranje izložbe

Četvrtog dana festivala, u četvrtak 16. aprila, održaće se poseban performans sa radionicom – autori Klaus Obermaier, Kyle McDonald i Daito Manabe, u 18.00 časova u Centru za kulturnu dekontaminaciju.

U galeriji Hub12, u sredu, 15.aprila u 18.00 časova otvoriće se izložba The New Black na kojoj će se predstaviti autori Alexander Porter, Eva Papamargariti, FIELD, Isabella Streffen, NORMALS u saradnji sa V3GA, Rick Silva i Sabrina Ratté (selekcija autora – Nora O’ Murchú). Na otvaranju izložbe biće prikazan dokumentarni film CLOUDS koji predstavlja novu generaciju umetnika i hakera koji kreiraju alatke za poetične i društveno angažovane eksperimente u tehnologiji.

Resonate – program
Resonate Live – program