RIBA_PM14

Arhitektonski fakultet u Beogradu i Kraljevski institut britanskih arhitekata – RIBA predstavljaju izložbu:

The RIBA President’s Medals Student Awards 2014

Pozivamo Vas da prisustvujete svečanom otvaranju:
sreda, 15. april 2015. godine u 18.00 sati u galeriji AULA Arhitektonskog fakulteta u Beogradu, Bulevar Kralja Aleksandra 73/II.

Zahvaljujući višegodišnjoj saradnji Arhitektonskog fakulteta u Beogradu i kraljevskog instituta RIBA iz Londona (Royal Institute of British Architects) domaća javnost će moći da vidi najbolje studentske radove 2014. godine iz celog sveta, po oceni stručnog žirija koji su činili eminentni arhitekti, umetnici i dizajneri: Dejvid Gloster (David Gloster, RIBA Director of Education, UK), Roz Bar (Roz Barr, Roz Barr Architects and RIBA Vice-President Education, UK), Smiljan Radić (architect and designer of the 2014 Serpentine Pavilion, Chile), Kristofer Plat (Christopher Platt, Head and Professor of Architecture at the Mackintosh School of Architecture, UK) i Odil Dek (Odile Decq, Studio Odile Decq and Confluence: Institute for Innovation and Creative Strategies in Architecture, France)

Među odabranim radovima našao se i projekat Bojane Jerković, studentkinje Arhitektonskog fakulteta u Beogradu pod mentorstvom arh. Nebojše Fotirića, docenta.

Opširnije o nagrađenim radovima možete pročitati u našoj prethodnoj vesti:
Nagrade: The RIBA President’s Medals Student Awards 2014

Vidimo se na otvaranju!

Bojana_Jerkovic_Decelerating_the_FLow
Projekat Bojane Jerković, pod mentorstvom arh. Nebojše Fotirića – Decelerating The Flow | Zvanična selekcija The RIBA President’s Medals Student Awards 2014

O nagradi

Nagrada The RIBA President’s Medals Student Awards, koju dodeljuje Kraljevski institut britanskih arhitekata – RIBA, smatra se najprestižnijom svetskom nagradom za arhitektonsko obrazovanje.

Prvi put je dodeljena još davne 1836. godine za esej o arhitekturi, da bi od 1855. godine počela da se dodeljuje i nagrada za najbolji arhitektonski dizajn studenata završne godine arhitekture.

Ovo je najstarija nagrada koju dodeljuje institut RIBA. Od samog početka, svrha ove nagrade je da se evaluira i promoviše izuzetnost tokom studija arhitekture kao i da nagradi talenat i ohrabri debatu o arhitekturi širom sveta.

Svake godine RIBA poziva oko 300 fakulteta arhitekture iz 65 zemalja da nominuju najbolje dizajnerske projekte i disertacije svojih studenata. Predsednik RIBA instituta proglašava dobitnike i uručuje nagrade svakog decembra na završnoj godišnjoj ceremoniji, koja se održava u sedištu RIBA instituta u Londonu.