I-Think-BG-cover_o

Serija događaja

10 radionica + konferencija + panel diskusije

Belgrade.SCAPES:LAB / I Think BG
Trajanje: 02-07. april 2015.
Rok za prijavu: 23. mart 2015.

U okviru saradnje Univerziteta u Beogradu – Arhitektonskog fakulteta i udruženja IDNet-a iz Novog Sada u CZKD-u će od 02. do 07. aprila 2015. godine biti održan drugi Belgrade.SCAPES:LAB, pod nazivom “I Think BG“.

Prezentacija SCAPES:LAB biće organizovana u petak, 20.03.2015. godine u 17 časova u amfiteatru Fakulteta.

Belgrade.SCAPES:LAB uspostavljen je u aprilu 2014. godine kao kolaborativna platforma istraživanja, namenjena analizi i adresiranju pozicija u beogradskim Velikim planovima i transformacijama. Regionalna grupa brojala je preko 90 učesnika uz moderaciju od strane više od 20 gostujućih predavača, arhitekata, urbanista, sociologa, ekonomista i teoretičara. Četvorodnevni lanac događaja “BiG PROJECTS” uključio je konferenciju, niz radionica i pratećih diskusija, a rezultati su sumirani u formi e-publikacije.

Kroz ovogodišnji Belgrade.SCAPES:LAB / I Think BG – petodnevni lanac događaja predstavićemo i uključiti komparativnu analizu različitih modela, gostujuća predavanja te preispitati poziciju i značaj dileme “mišljenja (beo)grada” kroz seriju radionica i diskusija.

Informacije o prošlogodišnjoj seriji događaja i njeni rezultati:
Belgrade.SCAPES:LAB 2014
Belgrade.SCAPES:LAB 2014 – galerija fotografija i publikacija rezultata

Prijavljivanje

Više o celoj inicijativi na: ithinkbg.blogspot.com / facebook.com/scapeslab
Prijave na: LINK (broj mesta je ograničen + rok za prijavu: 23.03.2015.)

A) DESET RADIONICA

Radionica Moderacija
W1 Social Context Mapping Katusha Sol & Anna Dekker / placemakers.nl
W2 New Metropolitan Mainstream Iva Čukić / Ministry of Space Collective
W3 Confusing City Andrija Stojanović & Virdžinija Đeković  / Tačka Komunikacije
W4 Le Jardin de Belgrade Nicolas Ziesel / koz.fr, Sabina Kerić & Katarina Milenković /Baštalište
W5 Scales 2.0: Expropriation Dragan Marinčić & Goran Govedarica
W6 Project Waterfront Milena Ivković / blok74.org
W7 Maps Lost (For Good) Albert Takashi Richters / Post–Office, Rotterdam &  Yasemin Sengil  / Hoekpand, Rotterdam
W8 Reanimate Architecture Ljubica Slavković & Luka Tilinger / Belgrade
W9 Urban Tools for Reactivating Belgrade Haris Piplas / Urban-Think Tank, ETH Zurich
W10 S XL To be chosen from the best proposal provided by SCAPES:LAB participants

B) KONFERENCIJA “THINKING CITIES”

• Mitesh Dixit / Founder at DOMAIN + Editor at Chair of Complex Projects TU Delft, Rotterdam, The Netherlands
• Eva de Klerk / Founder at NDSM Art City, Amsterdam, The Netherlands
• Radivoje Dinulović / Professor of Architectural Design, Scene Design and Ephemeral Architecture at the Faculty of Technical Sciences; Chair in Art Applied to Architecture, Technique & Design, Novi Sad, Serbia
• Andrew Balster / Founder at Chicago Complex and Executive Director at Archeworks, Chicago, USA
• Edwin Gardner / Office for Romantic Politics – Monnik, Amsterdam

C) PANEL DISKUSIJE sa uvodnim prezentacijama, podeljene u dva tematska bloka:

C.1 / I Think BG

• Ljubica Slavković / Architect and Critic / Ne da(vi)mo Beograd!
• Ana Džokic and Marc Neelen / STEALTH.unltd & Who Builds The City?
• Radomir Lazović / Founder at Street Gallery, Belgrade
• Nicolas Ziesel / Founder at Koz architects, Paris, France

C.2 / I Am My City

• Albert Takashi Richters / Co Founder at Post–Office, Rotterdam
• Katusha Sol / Founder at Placemakers.nl, Amsterdam
• Dobrica Veselinović / Cofounding Member at Ministry of Space Collective, Belgrade
• Milena Ivković / Founder at Blok74 | built environment | urban gaming

D) PREZENTACIJE rezultata svake pojedinačne radionice sa pratećom diskusijom i različitim akterima aktivnim na pitanjima razvoja Beograda. U program panela biće uključeni i drugi eksperti i saradnici radi objektivnijeg čitanja i interdisciplinarne artikulacije rezultata. Dobijeni materijal biće priređen u formi e-publikacije i web portala za dalji rast.

Ceo program predstavljen je sa namerom da omogući pročišćene zaključke te time doprinese sa razumnim tokom informacija.

Definisaćemo, analizirati, angažovati i interpretirati.

Plakat_Bg_Scapes_o