I-Think-BG-cover_o

Серија догађаја

10 радионица + конференција + панел дискусије

Belgrade.SCAPES:LAB / I Think BG
Трајање: 02-07. април 2015.
Рок за пријаву: 23. март 2015.

У оквиру сарадње Универзитета у Београду – Архитектонског факултета и удружења IDNet-а из Новог Сада у ЦЗКД-у ће од 02. до 07. априла 2015. године бити одржан други Belgrade.SCAPES:LAB, под називом “I Think BG“.

Презентација SCAPES:LAB биће организована у петак, 20.03.2015. године у 17 часова у амфитеатру Факултета.

Belgrade.SCAPES:LAB успостављен је у априлу 2014. године као колаборативна платформа истраживања, намењена анализи и адресирању позиција у београдским Великим плановима и трансформацијама. Регионална група бројала је преко 90 учесника уз модерацију од стране више од 20 гостујућих предавача, архитеката, урбаниста, социолога, економиста и теоретичара. Четвородневни ланац догађаја “BiG PROJECTS” укључио је конференцију, низ радионица и пратећих дискусија, а резултати су сумирани у форми е-публикације.

Кроз овогодишњи Belgrade.SCAPES:LAB / I Think BG – петодневни ланац догађаја представићемо и укључити компаративну анализу различитих модела, гостујућа предавања те преиспитати позицију и значај дилеме “мишљења (бео)града” кроз серију радионица и дискусија.

Информације о прошлогодишњој серији догађаја и њени резултати:
Belgrade.SCAPES:LAB 2014
Belgrade.SCAPES:LAB 2014 – галерија фотографија и публикација резултата

Пријављивање

Више о целој иницијативи на: ithinkbg.blogspot.com / facebook.com/scapeslab
Пријаве на: ЛИНК (број места је ограничен + рок за пријаву: 23.03.2015.)

Програм

A) ДЕСЕТ РАДИОНИЦА

Радионица Модерација
W1 Social Context Mapping Katusha Sol & Anna Dekker / placemakers.nl
W2 New Metropolitan Mainstream Iva Čukić / Ministry of Space Collective
W3 Confusing City Andrija Stojanović & Virdžinija Đeković  / Tačka Komunikacije
W4 Le Jardin de Belgrade Nicolas Ziesel / koz.fr, Sabina Kerić & Katarina Milenković /Baštalište
W5 Scales 2.0: Expropriation Dragan Marinčić & Goran Govedarica
W6 Project Waterfront Milena Ivković / blok74.org
W7 Maps Lost (For Good) Albert Takashi Richters / Post–Office, Rotterdam &  Yasemin Sengil  / Hoekpand, Rotterdam
W8 Reanimate Architecture Ljubica Slavković & Luka Tilinger / Belgrade
W9 Urban Tools for Reactivating Belgrade Haris Piplas / Urban-Think Tank, ETH Zurich
W10 S XL To be chosen from the best proposal provided by SCAPES:LAB participants

B) КОНФЕРЕНЦИЈА “THINKING CITIES”

• Mitesh Dixit / Founder at DOMAIN + Editor at Chair of Complex Projects TU Delft, Rotterdam, The Netherlands
• Eva de Klerk / Founder at NDSM Art City, Amsterdam, The Netherlands
• Radivoje Dinulović / Professor of Architectural Design, Scene Design and Ephemeral Architecture at the Faculty of Technical Sciences; Chair in Art Applied to Architecture, Technique & Design, Novi Sad, Serbia
• Andrew Balster / Founder at Chicago Complex and Executive Director at Archeworks, Chicago, USA
• Edwin Gardner / Office for Romantic Politics – Monnik, Amsterdam

C) ПАНЕЛ ДИСКУСИЈЕ са уводним презентацијама, подељене у два тематска блока:

C.1 / I Think BG

• Ljubica Slavković / Architect and Critic / Ne da(vi)mo Beograd!
• Ana Džokic and Marc Neelen / STEALTH.unltd & Who Builds The City?
• Radomir Lazović / Founder at Street Gallery, Belgrade
• Nicolas Ziesel / Founder at Koz architects, Paris, France

C.2 / I Am My City

• Albert Takashi Richters / Co Founder at Post–Office, Rotterdam
• Katusha Sol / Founder at Placemakers.nl, Amsterdam
• Dobrica Veselinović / Cofounding Member at Ministry of Space Collective, Belgrade
• Milena Ivković / Founder at Blok74 | built environment | urban gaming

D) ПРЕЗЕНТАЦИЈЕ резултата сваке појединачне радионице са пратећом дискусијом и различитим актерима активним на питањима развоја Београда. У програм панела биће укључени и други експерти и сарадници ради објективнијег читања и интердисциплинарне артикулације резултата. Добијени материјал биће приређен у форми е-публикације и wеб портала за даљи раст.

Цео програм представљен је са намером да омогући прочишћене закључке те тиме допринесе са разумним током информација.

Дефинисаћемо, анализирати, ангажовати и интерпретирати.

Plakat_Bg_Scapes_o