city1_opt
Aalto_EN_Logo_crop_opt

Stipendija

Obaveštavamo zainteresovane da je ponuđena pozicija doktoranta u okviru Istraživačke i obrazovne grupe Saobraćajni inženjering, na Departmanu za građevinarstvo i zaštitu životne sredine Univerziteta Aalto u Helsinkiju. Već više od 40 godina Istraživačka i obrazovna grupa Saobraćajni inženjering vrši istraživanja u cilju razvoja transportnog sistema u okruženju koje se neprestano menja.

Napredak u komunikaciji, očitavanju, kompjuterskoj tehnologiji ugrađenoj u vozila u poslednje dve decenije omogućili su razvoj tehnologije samoupravljajućih vozila. Ova tehnologija u nastajanju prouzrokovaće velike promene u nekoliko oblasti: tehnikama i mehanizmima za mobilnost i pristupačnost, strukturi i formi gradova i mreža, te oblikovanju ljudskog ponašanja i vrednosti.

Tokom doktorskih studija, doktorant će biti ohrabren da usmeri svoje istraživanje u pravcu ove tehnologije u povoju, u skladu sa svojim poljem interesovanja, a pod direktnim mentorstvom dr Miloša Mladenovića.

Rok za prijavu: 31. decembar 2014. godine

Za više informacija:
dr Miloš Mladenović,
tel. +358 50 5660 974,
e-mail: milos.mladenovic@aalto.fi

Zvanična stranica konkursa za stipendiju:
Doctoral Student position in Accessibility and Mobility in the Era of Self-driving Vehicles