AUF_opt

Stipendija

Obaveštavamo zainteresovane da je u toku konkurs za stipendije programa “Eugen Ionescu” za pohađanje doktorskih i postdoktorskih studija u nekoj od visokoškolskih ustanova Rumunije, u trajanju od tri meseca, u periodu od marta do jula 2015. godine.

Ovaj program uspostavila je 2007. god Vlada Rumunije i namenjen je stranim državljanima zainteresovanim za usavršavanje na francuskom jeziku u nekoj od rumunskih visokoškolskih ustanova, članica Agencije frankofonih univerziteta (Agence universitaire de la Francophonie).

Stipendija pokriva sledeće troškove:

• mesečna nadoknada: 1000€ za postdoktorante, 800€ za doktorante
  • jednokratni bonus od 300€
  • jedna povratna avionska karta
  • zdravstveno osiguranje
  • nadoknada troškova za laboratorijske materijale (ovaj deo dodeljuje se univerzitetu na kome se studije pohađaju)

Konkurs je otvoren za kandidate sa znanjem francuskog jezika i to: doktorante mlađe od 40 godina i postdoktorante mlađe od 47 godina.

Rok za prijavu: 14. decembar 2014. godine
Period trajanja stipendije: 3 meseca, u periodu mart-jul 2015. godine
Univerziteti uključeni u program: 26 partnerskih univerziteta u Rumuniji

Kontakt osoba: Bianca OPRISAN, bianca.oprisan@auf.org