Izložba studentskih master radova 2013/14 na Arhitektonskom fakultetu povodom posete RIBA akreditacione komisije | Foto: Ana Kostić

Proces RIBA akreditacije

“Following the visit of the Royal Institute of British Architects (RIBA) exploratory board to the University of Belgrade – Faculty of Architecture, 5-6 November 2014, the Bachelor of Architecture and Master of Architecture courses are now recommended for RIBA candidate course status, subject to approval and confirmation by the RIBA Education Committee. A full visiting board will be visiting the Faculty in 2015-16.”… RIBA

RIBA_poseta_2014_Izlozba_01
Izložba studentskih OASA radova 2013/14 na Arhitektonskom fakultetu povodom posete RIBA akreditacione komisije | Foto: Ana Kostić

Nakon posete akreditacione komisije Kraljevskog instituta britanskih arhitekata (RIBA), koja se održala 5 i 6. novembra 2014. godine na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu, studijski programi: Osnovne akademske studije Arhitektura (OASA) i Master akademske studije Arhitektura (MASA) su nominovani za status kandidata RIBA akreditovanog studijskog programa, što će odobriti i potvrditi RIBA Odbor za obrazovanje. Celokupna akreditaciona RIBA komisija ponovo će posetiti Arhitektonski fakultetu u akademskoj 2015/16. godini.

Tim povodom, želim da se zahvalim svim nastavnicima, saradnicima, zaposlenima i studentima koji su podržali organizaciju i proces RIBA validacije našeg fakulteta tokom prethodnih godinu dana.

Profesor dr Vladan Đokić, Dekan