940x282_billboard_fulbrightvisitingscholar

Konkurs

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji ima zadovoljstvo da objavi konkurs:
Fulbright Visiting Scholar Program za školsku 2015/16. godinu.

Fulbright Visiting Scholar Program je non-degree, post-doktorski stipendijski program za mlađe i starije istraživače, univerzitetske profesore i stručnjake sa akademskih institucija u Srbiji.

Ovaj Fulabrajtov program dovodi stipendiste u SAD radi naprednog istraživanja i/ili rada u univerzitetskoj nastavi. Svi kandidati moraju biti povezani sa nekim univerzitetom u Srbiji.

Pored toga, očekuje se od svih kvalifikovanih kandidata da imaju sposobnost i rešenost da u potpunosti iskoriste stipendijski programa istraživanja ili posla u nastavi na američkom univerzitetu, i da budu spremni da podele svoja iskustva i znanja po povratku u Srbiju.

Fulbrajt iskustvo bi trebalo da bude od vrednosti ne samo stipendisti, već i univerzitetu sa koga stipendista dolazi, njegovim studentima i fakultetu, kao i američkoj instituciji – domaćinu. Takođe, Fulbrajtovi stipendisti su kulturni ambasadori koji treba da budu spremni da govore o svojoj zemlji, kulturi i istraživanju u akademskim i društvenim grupama.

O svemu opširnije na vebsajtu Ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Srbiji.

Konkurs traje do: 21. novembra 2014. godine!