Mext stipendisti

Ambasada Japana u Republici Srbiji obaveštava sve zainteresovane kandidate da se od srede, 16. aprila 2014. godine otvara konkurs za MEXT stipendije za 2015. godinu za studente iz Republike Srbije i studente iz Crne Gore, koje dodeljuje MEXT (Ministarstvo obrazovanja, sporta, nauke i tehnologije Vlade Japana).

Postoje dve kategorije stipendija (obe kategorije uključuju obavezan period učenja japanskog jezika):

• za dodiplomce (u trajanju od 5 godina)
  • za studente istraživače, postdiplomce (u trajanju od dve godine)

Detaljne informacije o stipendiji i formulare možete preuzeti na sajtu Japanske ambasade u Republici Srbiji http://www.yu.emb-japan.go.jp/srpski_verzija/konkursi_2.html

KONKURS JE OTVOREN DO PETKA, 23. MAJA 2014. GODINE

Neophodno je da svi zainteresovani kandidati dostave svoje prijave na adresu Japanske ambasade u Republici Srbiji, Vladimira Popovića 6, Novi Beograd ili da ih pošalju na mejl adresu culture@s1.mofa.go.jp najkasnije do petka, 23. maja 2014. godine.

Za datum i mesto održavanja ispita kontaktirati Odeljenje za kulturu i informacije Japanske ambasade na tel. +381 11 30 12 800.

Napomena: Za ostale informacije kontaktirati Odeljenje za kulturu i informacije Japanske ambasade.

Sva potrebna uputstva i aplikacione formulare možete preuzeti ovde: