PowerPoint Presentation

У сали 200 ће 5. јула у 18 часова бити отворена изложба радова аутора Сокола Соколовића који су настајали у распону од више деценија и који покривају поља графичког, индустријског и архитектонског дизајна, као и део сликарског опуса овог својеврсног ствараоца.

Сокол Соколовић, архитекта, индустријски и графички дизајнер и уметник, рођен је у Лесковцу 1951. године.

Из своје обимне биографије, аутор, као најзначајније референце, издваја:

„Завршио је Архитектонски факултет у Београду као студент генерације 1974. године. На Факултету примењених уметности и дизајна 1976. године је одбранио магистарски рад из области дизајна, а затим је одбранио докторат на Архитектонском факултету у Београду 1984. године и тиме постао први доктор дизајна у Југославији.

Сокол Соколовић је члан више Академија наука, био је редовни професор Шумарског факултета у Београду, професор у Школи за индустријско обликовање у Београду, у Вишој школи ликовних и примењених уметности у Београду. Радио је на Факултету за хотелијерски менаџмент Универзитета „Сингидунум“, на Факултету за културу и медије Универзитета „Мегатренд“ у Беотраду и на Универзитету „Унион Никола Тесла“ у Београду, као и на факултетима у Бања Луци и Сарајеву. Тренутно ради на Факултету за класично сликарство МБ Универзитета.

Аутор је великог броја радова из области графичког архитектонског и индустријског дизајна. Био је „стваралац Југославије“ 1998. године. Аутор је и више уџбеника из области дизајна. Добитник је великог броја награда из области дизајна.“

Изложба радова Сокола Соколовића биће отворена до 10.07.2023. године.