Lab20_Poster_Belgrade

Obaveštavamo vas da je rok za prijavu takmičara produžen do 26. aprila.

Zbog trenutne situacije izazvane prisustvom korona virusa mi ćemo ovogodišnje Falling Walls Lab takmičenje održati virtuelno. DAAD Informativni centar Beograd u saradnji sa Naučno-tehnološkim parkom Beograd i Univerzitetom u Beogradu organizujemo četvrti Falling Walls Lab u Srbiji, kao inovativnu platformu za predstavljanje istraživačkih projekata u rangu naučnog proboja u svim naučnim  disciplinama. Učesnici će prisustvovati ekskluzivnoj  i besplatnoj radionici pre samog Lab-a, koja će se takođe održati virtuelno.

Falling Walls Lab Belgrade je namenjen studentima, istraživačima, i naučnicima (BA, MA, PhD, postdoc), preduzetnicima.

Aplikacije za učešće na Falling Walls Lab Belgrade se šalju centralno preko portala na www.falling-walls.com/lab do 26. aprila 2020.

Cilj takmičenja je da svaki učesnik ima zadatak da u tri minuta predstavi svoju ideju ili projekat i ubedi lokalni žiri u inovativnost svoje zamisli.

Pobednik srpskog Falling Walls Lab Belgrade kao nagradu dobija učešće u finalnom Falling Walls Lab u Berlinu 8. novembra, kao i prisustvo na Falling Walls konferenciji 9. novembra.