FAP-OC2020_Instagram photo -1080 x 1350

ŠTA JE BUDUĆNOST ARHITEKTURE?

Budućnost arhitekture je pan Evropska platforma razmene i umrežavanja u oblasti arhitekture u širem smislu. Promoviše saradnju između profesionalaca i arhitektonskih institucija, sa ciljem da široj javnosti prikaže ideje o budućnosti gradova i arhitekture koji se nalaze ispred arhitektonskog diskursa.Cilj platforme je da identifikuje i istraži nove modele kreativnog rada koji bi budućim generacijama u Evropi mogli da pruže stabilnije perspektive i doprinesu skladnijem razvoju evropske ekonomije, našeg životnog okruženja i društva u celini.

Predstavite Vaše radove na najznačajnijim arhitektonskim manifestacijama i skupovima koje čine srž 2020 Evropskog Arhitektonskog Programa.

Pozivaju se multidisciplinarni kreativci iz celog sveta da se prijave sa svojim transformativnim projektima  koji se odnose na životnu sredinu. Pošaljite nam gotove projekte, vaš teoretski ili konceptualni predlog za prostornu, socijalnu ili kulturnu inovaciju i priključite se našoj diskusiji o budućnosti arhitekture.

Prihvatamo projekte koji se bave:

• Sistematskim promenama (prototipima i sistemima)
  • Specifičnim slučajevima za lokaciju (projekti prilagođeni za specifične kontekste i zadatke; ne mogu biti ponovljeni)
  • Nove alijanse (cross-, trans- and multidisciplinarni projekti, istraživanje novih dizajn procesa i metodologija)
  • Novi pisani narativi (stipendija za pisce koji istražuju svet, pejzaže i stvarnost, koji su suočeni sa rastućim praksama koje oblikuju buduća urbana okruženja)

Odabrani učesnici će biti pozvani da učestvuju na jednoj ili više sledećih aktivnosti:

MAO – Muzej Arhitekture i Dizajna, Ljubljana 12–14 Feb

Design Biotop: Systemic Approach in Design Workshop and Lecture Series
DAI-SAI, Istria Association of Architects, Rijeka 1 May – 30 Oct

2020

The Publishing School: Publishing Acts I-II-III Exhibition, Symposium and Publishing
Fondazione MAXXI, Rome 1 May – 30 Oct

The Open Bookshelf: Future Architecture

Library;

Publications

Članovi odbora Budućnosti Arhitekture će pozvati odabrane učesnike da predstave njihove projekte na Matchmaking konferenciji (Kreativnoj Razmeni) u Ljubljani, Slovenija, gde će imati mogućnost da se uključe u predstojeće aktivnosti u okviru Evropskog Arhitektonskog programa. Platforma će pokriti putne troškove (u okviru EU) i smeštaj izabranim učesnicima.

Članovi platforme će pokriti putne troškove (u okviru EU), smeštaj  i obezbediti honorar pozvanim učesnicima na događanjima članova platforme.

Sve prijave će biti objavljene na sajtu platforme Budućnost Arhitekture. Prijave će biti ocenjene od strane žirija sastavljenog od članova odbora Budućnost Arhitekture, bivših učesnika platforme, kao i šire javnosti preko online glasanja.

Raspored i Rokovi

• Objava Konkursa: 18 Novembar 2019
  • Rok za podnošenje prijava: 6 Januar 2020
  • Matchmaking Conference: 12–13 Februar 2020
  • Program Evropske Arhitekture: 17 Februar – 31 Oktobar 2020

Kvalifikacije

Poziv je otvoren za arhitekte, urbaniste, dizajnere, inžinjere, umetnike, kuratore, ljude čiji je posao vezan za arhitekturu, kao i svako, čiji je posao fokusiran na budućnost arhitekture i životne sredine. Da bi ste bili kvalifikovani kao kreativac za platformu Budućnost Arhitekture, učesnici moraju da ispune sledeće kriterijume:

• Samostalni rad učesnika mora da bude povezan sa arhitekturom ili razvojem grada, kao i da je nastao posle završetka studija a najkasnije pre 2 godine;
  • Učesnik je javno prikazao ili objavio svoj samostalni rad;
  • Učesnik još uvek nije priznat od zvaničnih institucija i izdavača;
  • Učesnik nije učestvovao u prethodnim projektima platforme Budućnost Arhitekture;
  • Učesnik može da bude individua i grupa.

Otvoren poziv počinje u

12.00 pm CET 18. Novembra 2019. i sve prijave moraju biti primljene do

16.00 pm CET 6. Januara 2020. Više prijava je dozvoljeno i za pojedince i grupe.

Gde možete da se prijavite

FAP