221122-23_Cli-CC.HE_sito_1_1

Erasmus + / CliCCHE projekat (klimatske promene, gradovi, zajednice i jednakost u zdravlju)
U Ascoli Pićenu, Italija, 22. i 23. novembra održan je 2. transnacionalni sastanak projekta CliCCHE / Erasmus +,  na fakultetu za arhitekturu i dizajn univerziteta u Kamerinu.
CliCCHE / Erasmus + projekat (Tip akcije KA220-HED – Partnerstvo za saradnju u visokom obrazovanju) koji ima za cilj da razvije i testira nova iskustva neformalne nastave/učenja kako bi se stimulisalo učešće studenata i povećao njihov doprinos regeneraciji evropskih gradova, stavljajući u centar prilagođavanje na klimatske promene i zdravlje stanovnika. Ovaj projekat, koji koordinira Fakultet za arhitekturu i dizajn Univerziteta u Kamerinu, biće razvijen uz doprinos i učešće studenata, građana, stručnjaka i javne uprave. Drugi transnacionalni sastanak se bavio izgradnjom metodologije i alata koji će biti implementirani u okviru lokalnih radionica koje će se održati u gradovima Nikozija (Kipar), San Benedeto del Tronto (Italija), Lisabon (Portugal) i Valjevo (Srbija). Metodologija će biti integrisana u ponudu obuke učesnika na univerzitetima i biće moguće preneti je u druge zemlje EU. Na Transnacionalnom skupu u Askoli Pićenu učetvovali su predstavnici svih partnera Projekta: Univerzitet Kamerino; Kiparski institut; Univerzitetski institut u Lisabonu; Institut za translacionu farmakologiju Nacionalnog istraživačkog saveta Italije i Univerzitet u Beogradu.

Fotografije preuzete sa LINKA.