Tribina Biblioteke SANU: Tradicionalno arhitektonsko nasleđe u regionu Stare planine : arhitektura koja nestaje

header-homepage-sr

Pozivamo Vas da prisustvujete prikazivanju knjige Tradicionalno arhitektonsko nasleđe u regionu Stare planine : arhitektura koja nestaje / Gorica B. Ljubenov ; urednik Milan Lojanica. – Beograd : SANU : Orionart, 2020

Beograd, utorak, 10. maj 2022. u 13 časova

Svečana sala SANU

Kneza Mihaila 35

Govore:

akademik Milan Lojanica

dr Gorica Ljubenov

Tribina Biblioteke SANU osnovana je da prikazuje javnosti nove knjige članova SANU, nova izdanja SANU i njenih instituta, iz svih oblasti nauka i umetnosti. Prvi urednik Tribine bio je akademik Nikša Stipčević, upravnik Biblioteke SANU od 1991. do 2011. godine. Od oktobra 2011. godine urednik Tribine je akademik Miro Vuksanović, upravnik Biblioteke SANU. Redovno izlazi godišnjak Tribine od 2013.