ICED-2022-1024x260

Otvorene su prijave za 3. Međunarodnu konferenciju o dizajnu životne sredine (ICED 2020), 22-23. oktobra 2022, Atina, Grčka (https://iced.eap.gr/)

Rok za podnošenje radova je 27. maj 2022.

ICED 2022 će se održati u hibridnom formatu, uživo i onlajn (u zavisnosti od epidemioloških uslova). Konferencija će se baviti najnovijim naučnim dostignućima u dizajnu životne sredine (održivost / zagađenje / energija / gradovi-zgrade / transport / erozija / klimatske promene / politika / društveno prihvatanje / uticaji na zdravlje). To će pružiti jedinstvenu priliku stručnjacima da komuniciraju i da svoje znanje i najnovije zaključke istraživanja primene na dizajn i razvoj ekoloških procesa.

BITNI DATUMI

Rok za podnošenje 1 stranice sažetka: 27. maj 2022

Obaveštenje o prihvatanju sažetaka: 5. juna 2022

Rok za predaju celih radova (5-8 strana) ili postera od 1 strane: 30. jun 2022.

Rok za podnošenje revidiranih kompletnih radova ili postera: 31. jul 2022.

Obaveštenje o prihvatanju radova ili postera: 7. avgust 2022.

Rok za prijavu: za autore radova i postera: 04. septembar 2022.

Rok za prijave: za ostale učesnike: 17. oktobar 2022.

Konferencija: 22-23. oktobar 2022.

TEMATSKE OBLASTI

Na kongresu će se razgovarati o nedavnom napretku u oblastima:

– Održivost

– Zagađenje – kontrola zagađenja (zagađenje vazduha na otvorenom i u zatvorenom prostoru, zagađenje vode, zagađenje zemljišta, buka i svetlosno zagađenje)

– Analiza zagađivača

– Studije uticaja na životnu sredinu

– Energetska održivost, uticaji energije na životnu sredinu (OIE/fosilna goriva/nuklearna)

– Održiva mobilnost, uticaji transporta na životnu sredinu

– Projektovanje životne sredine zgrada i gradova

– Erozija, zaštita specifičnih zona (obalno područje, planine,…), geotehnički projekti

– Klimatske promene, meteorologija, ublažavanje gasova staklene bašte, prilagođavanje i uticaji klimatskih promena

– Efekti zagađenja, klimatskih promena i parametara životne sredine na ljudsko zdravlje i ekosisteme

– Ekonomska, istorijska, pravna, društvena i politička pitanja energetike i životne sredine, politička ekologija

– Ekološko obrazovanje

– Politika zaštite životne sredine

– Društveno prihvatanje ekoloških problema

– Teorijska pitanja dizajna / Uticaji dizajna životne sredine

Sve dodatne informacije potražite na linku.