logoblue

Расписан је ИАЕСТЕ конкурс за стручну праксу и усавршавање у иностранству у току 2022. године.

Конкурс је отворен за студенате техничких факултета, рачунарства као и факултета природних наука за СТРУЧНУ ПРАКСУ У ИНОСТРАНСТВУ током летњих месеци 2022. године, а у трајању од најмање шест (6) недеља. Конкурсом су обухваћени студенти свих Универзитета у Србији.

Кандидати треба да испуњавају следеће услове:

– да имају статус студента у школској 2021/2022 години (на основним, мастер или докторским студијама);
– да им је просечна оцена од почетка студија већа од 7,50;
– да владају једним од следећих страних језика: енглеским, немачким или шпанским;
– да нису старији од 28 година.

Конкурс је отворен до 26.12.2021. године.

Неопходно је попунити “он-лине” пријаву, закључно са 26.12.2021. године. Сваки кандидат ће након пријаве добити упутство о даљим корацима и начину предаје документације.

Средства за плаћање путних трошкова студенти ће обезбедити сами или уз евентуалну помоћ својих стипендитора или спонзора, а током праксе је обезбедјена стипендија.

Више детаља, односно услове конкурса и “он-лине” пријаву можете пронаћи на сајту:  www.iaeste.ac.rs

2022 IAESTE Konkurs