unnamed (1)

Zadovoljstvo nam je da sa vama podelimo link ka stranici na kojoj je objavljen Javni poziv za prijavljivanje nastavnika za obuku posvećenu izvođenju nastave na engleskom jeziku (English as a Medium of Instruction – EMI), u okviru projekta Fondacije Tempus, a koji je podržan od strane ambasade Sjedinjenih Američkih Država u Beogradu.

Obuka je namenjena nastavnicima sa četiri najveća državna univerziteta u Srbiji: Univerzitetu u Beogradu, Univerzitetu u Novom Sadu, Univerzitetu u Nišu i Univerzitetu u Kragujevcu, dok će za njeno sprovođenje biti zaduženi eksperti u oblasti anglistike, koji su ujedno i predstavnici četiri samostalne visokoškolske ustanove.

Poziv je raspisan do 15. oktobra, dok je sprovođenje pismenog testa kandidata, u dogovoru sa predavačima-ekspertima i predstavnicima rektorata vaših visokoškolskih ustanova, planirano za period od 20. do 25. oktobra, čime je pružena veća fleksibilnost u pogledu obezbeđivanja prostorija za testiranje kandidata za obuku.