Image (4)

Treći vebinar u seriji Architecture Challenge fokusiraće se na neka od teških pitanja koja idu rukupodruku sa svakom diskusijom o budućoj održivosti građenog okruženja. Na ovoj sesiji će učestvovati četiri govornika koji odgovaraju na izazovna pitanja i iznose svoja razmišljanja i poglede na pitanja kao što su šta bi „bolje građenje“ trebalo da znači, kako bi ono moglo izgledati i šta ga trenutno čini komplikovanim ili nemogućim u brojnim sredinama širom sveta.

Na dnevnom redu će se naći razgovori o temama kao što su lanci snabdevanja, definicija „prirodnog“ materijala, kalkulatori ugljenika i građevinski standardi. Takođe ćemo razmotriti pitanja koja se odnose na odgovornost i ko je nosi. Gde treba da počnemo sa promenama? Mogu li se vremenski testirana lokalna projektantska rešenja sa nultom emisijom ugljenika prilagoditi međunarodnoj potražnji i velikim obimima? Kako građevinski propisi mogu prilagoditi fleksibilne pristupe koji ljude i planetu stavljaju na čelo procesa projektovanja?

Pridružite nam se 30. septembra u 16:00 GMT+1 i ne propustite priliku da postavite teška pitanja koja Vas interesuju!